Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 29 lutego 2024

Wybuch gazu w bloku w Rzeszowie. Zmarł 37-letni mężczyzna

Wóz strażacki przed blokiem przy ul. Bohaterów Westerplatte w Rzeszowie
20 grudnia, godz. 7.15 w bloku przy ul. Bohaterów Westerplatte 5 doszło do wybuchu gazu. Na miejscu zdarzenia szybko pojawili się strażacy. (Fot. Wit Hadło)

Nie żyje 37-letni mężczyzna, który został poważnie poszkodowany podczas wybuchu gazu w bloku przy ul. Bohaterów Westerplatte 5 w Rzeszowie. O jego śmierci poinformowała Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. 

Do eksplozji w bloku przy Bohaterów Westerplatte doszło 20 grudnia o godz. 7.15. Na miejsce zdarzenia szybko przyjechało 10 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Poszkodowanego z mieszkania, w którym doszło do wybuchu gazu,  do rzeszowskiego Klinicznego Szpitala  Wojewódzkiego nr 2 przetransportowała policja. Oddech 37-latka był wspomagany automatycznie.  Lekarze nie byli go w stanie uratować i lokator, który miał poparzenia na 70 procentach swojego ciała, zmarł.   

Cały czas jest prowadzone śledztwo w tej sprawie i zajmuje się tym Prokuratura Rejonowa dla Miasta Rzeszowa. Gdy doszło do wybuchu w jednym z mieszkań przy ul. Bohaterów Westerplatte 5, to wyleciały szyby z okien i uszkodzona została elewacja. Z tego budynku ewakuowano 16 osób, ale tego samego dnia po godzinie 16 lokatorzy wrócili do swoich mieszkań. Pozwolili na to inspektorzy nadzoru budowlanego. Przez 8 godzin mieszkańcy przebywali w dogrzanym autobusie miejskim, który stał przed blokiem. Pracownicy MOPS-u poszkodowanym lokatorom zapewnili herbatę, kawę, drożdżówki i ciepłą zupę. 

Obecnie trwają szczegółowe analizy tego zdarzenia i służby chcą wyjaśnić przyczynę  eksplozji gazu. Nieoficjalnie mówi się, że do tego zdarzenia doszło w wyniku wybuchu butli gazowej. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin