Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 19 kwietnia 2024

W Stalowej Woli powstanie najdłuższy most na Podkarpaciu

Tak ma wyglądać trzeci w Stalowej Woli most na Sanie. Fot. Archiwum

Długość podwieszanej konstrukcji to 1760 m, zaś całość blisko 5000 m. Ma kosztować ok. 350 mln i być gotowy w 2026 roku – w Stalowej Woli powstanie trzeci most na Sanie. Będzie to najdłuższa przeprawa rzeczna na Podkarpaciu.

– Dla wielu osób wydawało się niemożliwe, aby na rzece San mogły być budowane ważne przeprawy, które ułatwią skomunikowanie tej części województwa, która do tej pory na braki komunikacyjne mogła narzekać – mówiła wczoraj Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

– Most ten jest wyjątkowy, albowiem będzie to najdłuższy most na Podkarpaciu. Myślę, że zarówno pod względem architektonicznym, jak i pod względem rozwiązań komunikacyjnych będzie niezwykle atrakcyjny. Długość planowanej inwestycji to jest niespełna 5 kilometrów. Natomiast jest to prowadzenie drogi po nowym śladzie, które otwiera zupełnie nowe możliwości komunikacyjne i przysłuży się do usprawnienia przepływu transportu na terenie miasta Stalowa Wola i będzie miała znaczenie dla trzech gmin, przez które ta nowa infrastruktura drogowa będzie realizowana – mówiła wojewoda.

Dokumentacja inwestycji jest już gotowa, w najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg, a jej zakończenie zaplanowano na 2026 r.

– To most dla trzech gmin, most, który będzie łamał barierę dwóch rzek, będą trzy wiadukty, na wskroś nowoczesna struktura tego projektu będzie powodowała, że ten 2026 r. będzie czasem, kiedy otworzą się nowe tereny do inwestowania, zabudowy, poprawi się dojazd do drogi krajowej, to wszystko jest ważne, aby przewidzieć pewne rzeczy, które będą skutkiem szybkiego rozwoju Stalowej Woli, która już jest zaplanowana – mówił marszałek województwa podkarpackiego, Władysław Ortyl.

– To nie tylko funkcjonalność, nie tylko bezpieczeństwo. Ten most wybudowany jako podwieszony, wantowy, jestem przekonany, że będzie nowym symbolem architektonicznym Stalowej Woli, a takie miasto jak Stalowa Wola, będące w takim pędzie rozwojowym, potrzebuje takich symboli rozwojowych – powiedział Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta.

– To nie jest zwykły most. On będzie budował piękny wizerunek miasta, zwłaszcza w tej bramie od S74 od strony gminy Pysznica i przy Galerii Vivo – dodał.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin