Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Lekarz ze szpitala w Mielcu zatrzymany za przyjmowanie łapówek

Lekarz z mieleckiego szpitala został oskarżony o branie łapówek. Nie przyznaje się do winy. (Fot. pixabay)

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu nadzoruje śledztwo prowadzone przeciwko lekarzowi zatrudnionemu w szpitalu w Mielcu. Józef S. jest podejrzany o przyjmowanie korzyści majątkowych oraz poświadczenie nieprawdy w dokumentacji medycznej pacjentów.

O sprawie informuje Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu.

– Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, policjanci z Mielca, zatrzymali 73-letniego Józefa S.. Mężczyźnie przedstawiono dwadzieścia zarzutów – informuje prok. Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Lekarz z Mielca nie przyznaje się do brania łapówek

Cztery z zarzutów dotyczą przyjmowania przez lekarza z Mielca łapówek. Pozostałe związane są z poświadczeniem nieprawdy w dokumentacji medycznej pacjentów.

– Podczas przesłuchania podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. Złożył wyjaśnienia, które nie znajdują odzwierciedlenia w zgromadzonym w sprawie materiale dowodowym – informuje prokurator Andrzej Dubiel.

Lekarz został zawieszony w wykonywaniu zawodu. Mężczyzna pracował w Poradni Chorób Zakaźnych Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, prowadził też prywatną praktykę lekarską.

Jak informuje prokuratura, postępowanie jest rozwojowe i nie są wykluczone dalsze zarzuty. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin