Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Łukasz „Iceking” Szpunar pobił rekord Guinessa. Spędził ponad 4 godziny w lodzie

Łukasz Szpunar Ice King bije rekord Guinnessa nad Jeziorem Tarnobrzeskim
Łukasz Szpunar ustanowił rekord Guinnessa w najdłuższym przebywaniu w lodzie. Wyczyn miał miejsce nad Jeziorem Tarnobrzeskim. (Fot. Bogdan Myśliwiec)

Łukasz „Iceking” Szpunar ustanowił nowy rekord Guinnessa, przebywając w lodzie przez 4 godziny i 2 minuty. Mężczyzna dokonał światowego wyczynu nad Jeziorem Tarnobrzeskim 4 listopada 2023 r. Kibicowały mu setki miłośników morsowania, ale także ci, którzy wodne kąpiele uznają tylko latem.

Podziw i respekt należą się Łukaszowi Szpunarowi. Gdy tarnobrzeżanin kilka miesięcy temu ogłosił, że przygotowuje się do pobicia rekordu Guinnessa w najdłuższym przebywaniu w lodzie, nie wszyscy wierzyli, że to mu się uda. Niektórzy myśleli nawet, że to jakiś żart.

Tarnobrzeżanin miał już jednak doświadczenie w rekordowo długim przebywaniu w lodzie, wiedział jak reaguje jego organizm na zimno i przede wszystkim jak przygotować się do takiego wyzwania. Hartował się więc i wprowadził specjalną dietę.

242 minuty w lodzie

Bicie Rekordu Guinnesa Łukasz Szpunar rozpoczął po godz. 8.30. Mężczyzna wszedł do specjalne zbudowanej na tę okazję instalacji, a następnie wsypano do jego wnętrza kostki lodu. Gdy pojemnik był pełny, a znad lodu wystawała jedynie głowa tarnobrzeżanina, zaczęto odliczać czas.

Pojemnik, w którym przebywał mężczyzna był przeźroczysty, więc wszyscy, którzy przyszli go zobaczyć i mu kibicować nie mieli wątpliwości, że jest on zasypany lodem od stóp do głowy. Stoper wyłączono dokładnie po czterech godzinach i 2 minutach.

Nad bezpieczeństwem Szpunara przez cały czas czuwali ratownicy. To oni zdecydowali, że rekord jest wystarczający i nastąpił odpowiedni moment na wydobycie Icekinga z lodu. Dłuższe przebywanie w lodzie mogło go narazić na nieodwracalne odmrożenia. Mężczyzna został z lodu, w którym przebywał 242 minuty wykuty, gdyż kostki pod wpływem ciepła złączyły się i stworzyły większe bryły. Rekordzista został następnie położony na desce ortopedycznej, przetransportowany w przygotowane wcześniej miejsce i w bezpieczny sposób ogrzany. 

Dotychczasowy rekord w najdłuższym przebywaniu w lodzie należy do Valerjana Romanovskiego, zwanego ColdMan. który spędził w takich warunkach 3 godziny i 28 sekund. Rekord ten ustanowił 23 października 2021 roku.

Bicie Rekordu Guinnessa było najważniejszym elementem wydarzenia, które odbyło się nad Jeziorem Tarnobrzeskim w sobotę, ale tego dnia rozpoczęcie sezonu morsowania świętowali także miłośnicy zimnych kąpieli z całego Podkarpacia. Były koncerty i okazja do tego, by skorzystać z kriokomory, w której temperatura wynosi -130 i -50 stopni. Chętnych do zmierzenia się z takimi temperaturami nie brakowało. 

Iceking bije rekord Guinnessa. Zdjęcia z imprezy

Iceking startuje z biciem rekordu guinnessa
Bicie rekordu Guinnesa Łukasz Szpunar rozpoczął po godz. 8.30. Mężczyzna wszedł do specjalne zbudowanej na tę okazję instalacji, a następnie wsypano do jego wnętrza kostki lodu. (Fot. Bogdan Myśliwiec)
Iceking w pojemniku wypełnionym lodem
Iceking wszedł do specjalne zbudowanej na tę okazję instalacji, a następnie wsypano do jego wnętrza kostki lodu. (Fot. Bogdan Myśliwiec)
Bicie rekordu Guinnessa przez Łukasza Szpunara z Tarnobrzega
Gdy pojemnik był pełny, a znad lodu wystawała jedynie głowa tarnobrzeżanina, zaczęto odliczać czas. (Fot. Bogdan Myśliwiec)
Iceking nad Jeziorem Tarnobrzeskim
Pojemnik, w którym przebywał mężczyzna był przeźroczysty, więc wszyscy, którzy przyszli kibicować nie mieli wątpliwości, że jest on zasypany lodem od stóp do głowy. (Fot. Bogdan Myśliwiec)
Bicie rekordu Guinnessa w najdłuższym przebywaniu w lodzie
Zanim Łukasz przystąpił do bicia rekordu Guinnessa hartował się i wprowadził specjalną dietę. (Fot. Bogdan Myśliwiec)
Iceking w bryłach lodu
Tarnobrzeżanin spędził w lodzie dokładnie 242 minuty, po czym został z niego wykuty. (Fot. Bogdan Myśliwiec)
Łukasz Iceking Szpunar, rekordzista Guinnessa z Tarnobrzega
Łukasz Iceking Szpunar z Tarnobrzega – nowy mistrz w najdłuższym przebywaniu w lodzie. (Fot. Bogdan Myśliwiec)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin