Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Wybierzmy osobowość Rzeszowa! Na 670-lecie miasta

Fot. UM Rzeszowa

Miasto Rzeszów na swoje 670-lecie może mieć wybraną wyjątkową osobowość, która zmienia je na lepsze. Właśnie ogłoszono plebiscyt, w którym mieszkańcy stolicy Podkarpacia mogą zgłaszać propozycje osób, w szczególny sposób przyczyniających się do promowania i rozwoju miasta, inspirujących i motywujących innych swoją pasją oraz zaangażowaniem.

Jak informuje rzeszowski  ratusz, nadszedł czas, by wyróżnić ludzi pełnych energii, którzy zmieniają lokalny świat na lepsze. Teraz właśnie – jak przekonują władze miasta – nadszedł czas, by pokazać  ich światu i wybrać najbardziej wyjątkową „Osobowość Rzeszowa”. 

Kto zostanie rzeszowskim bohaterem? 

Plebiscyt to nie tylko okazja do wyróżnienia lokalnych bohaterów, ale również forma aktywnego zaangażowania mieszkańców w proces podejmowania decyzji dotyczących życia społecznego miasta. To szansa na wyrażenie swojego głosu i wsparcie dla tych, którzy znacząco przyczyniają się do rozwoju miasta. 

Kandydatów można już zgłaszać od 2 kwietnia i propozycje przyjmowane będą  do 31 maja br. Następnie członkowie Kapituły dokonają oceny kandydatów. Kapituła składająca się  z przedstawicieli rad społecznych oraz mediów, wybierze 10 nominowanych do tytułu „Osobowość Rzeszowa”. Ostateczne słowo będzie należało jednak do mieszkańców, którzy będą mogli oddać głos na swojego faworyta w głosowaniu online. 

Zwycięzca zostanie uroczyście uhonorowany podczas kolejnych obchodów  rocznicy lokacji miasta. Przedstawiciele rzeszowskiego samorządu zachęcają wszystkich mieszkańców stolicy Podkarpacia do aktywnego udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. 

Harmonogram Plebiscytu 

Zaplanowano następujące etapy: 

* od 2 kwietnia do 31 maja br. – zgłoszenia do Plebiscytu 

* od 3 czerwca do 28 czerwca br. – ocena zgłoszeń i obrady Kapituły 

* od 1 lipca do 31 lipca br. – ogłoszenie nominacji kandydatów do tytułu ” Osobowość Rzeszowa”

* od 1 sierpnia do 31 października br. – głosowanie 

* od 2 stycznia do 31 stycznia 2025 r. – ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagrody

Zgłoszenia do Plebiscytu 

Zgłoszenia kandydata można dokonać w formie: 

* e-mailowej poprzez przesłanie skanu wypełnionego formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej:  erzeszow.pl/osobowoscrzeszowa

* papierowej poprzez: 

a) wypełnienie i wydrukowanie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej erzeszow.pl/osobowoscrzeszowa oraz w siedzibie organizatora: Urząd Miasta Rzeszowa, Wydział Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki, Rynek 11, 35-064 Rzeszów 

b) dostarczenie formularza zgłoszeniowego listownie lub osobiście na adres organizatora z dopiskiem na kopercie: „Osobowość Rzeszowa”

Jedno zgłoszenie (jeden formularz zgłoszeniowy) może zawierać dane jednego kandydata. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin