REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Znany psychiatra z Podkarpacia oskarżony o łapówki. Usłyszał 60 zarzutów

Zatrzymany w Ropczycach lekarz usłyszał ponad 60 zarzutów. Chodzi o łapówki. (Fot. archiwum policji)

Romuald R., znany psychiatra z Podkarpacia, został zatrzymany przez policję. – Podejrzanemu przedstawiono ponad 60 zarzutów przyjmowania korzyści majątkowych – mówi prokurator Andrzej Jeżyński z Prokuratury Rejonowej w Lublinie.

Romualnd R. miał zostać zatrzymany w lipcu w Ropczycach. Informacje chcieliśmy potwierdzić w ropczyckiej komendzie policji, ale ta odesłała nas z kwitkiem. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie usłyszeliśmy, że w tej sprawie mamy kontaktować się z Prokuraturą Krajową. Ta, po dwóch tygodniach czekania, poinformowała, że „w drugiej połowie sierpnia 2023 r. sprawa została przekazana do Prokuratury Regionalnej w Lublinie”.

Dlaczego przekazano ją do innego województwa? Lekarz jest na liście biegłych sądowych. Wykonywał badania lekarskie, a także sporządzał opinie sądowo-psychiatryczne na potrzeby lokalnych instytucji wymiaru sprawiedliwości, prokuratury i jednostek penitencjarnych na Podkarpaciu. Dlatego postępowanie wobec niego trafiło aż do Prokuratury Rejonowej w Lublinie.

– W celu uniknięcia ewentualnych zarzutów stronniczości postępowanie przekazano do innej jednostki prokuratury – tłumaczy prokurator Andrzej Jeżyński.  

TVN: śledztwo może zakończyć dziesiątki karier

Na razie przedstawiono mu ponad 60 zarzutów przyjmowania korzyści majątkowych. Od kogo miał je brać?

–  Aktualnie żadnej osobie nie przedstawiono zarzutu wręczenia korzyści majątkowej, dlatego brak jest możliwości odpowiedzi na pytanie od kogo podejrzany przyjmował łapówki.  Jednak wśród jego pacjentów byli przedstawiciele praktycznie wszystkich zawodów i specjalizacji – przekazuje prokurator.

Obecnie trwają analizy kilkuset kompletów dokumentacji medycznej.

Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń portalu TVN24.pl, śledztwo może „zakończyć dziesiątki, jeśli nie setki karier w wojsku, policji, Służbie Więziennej”.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin