Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Dietetyk na NFZ? To możliwe!

Najwięcej użytkowników korzysta z planu żywieniowego Nadwaga i Otyłość (Fot. Materiały prasowe)

Z portalu diety.nfz.gov.pl korzysta już ponad 780 tys. osób. Jest tu 14 planów żywieniowych opartych na diecie DASH (dieta w leczeniu i zapobieganiu nadciśnienia).

Wśród nich: Classic; Nadwaga i otyłość; Wege; Cukrzyca; Hashimoto (zapalenie tarczycy); Depresja; Zaparcia; Nadciśnienie; Senior; Rodzina; PCOS (dieta w zespole policystycznych jajników); Osteoporoza; Dna moczanowa; Kamica żółciowa.

Portal daje możliwość indywidualnego doboru planu żywieniowego do preferencji użytkownika. Ponadto jest tu opcja listy zakupów do przepisów z planu żywieniowego. Zamieszczono w nim też ponad 8 tys. przepisów opracowanych przez dietetyków.

Menu na 28 dni od dietetyka za darmo

Bez logowania można pobrać bezpłatny jadłospis na 3 dni. Po założeniu konta użytkownik otrzymuje menu na 28 dni.

Dostępnych jest ponad 8 tys. przepisów opracowanych przez dietetyków (Fot. Materiały prasowe)

Stale rozwijamy nasz portal diety.nfz.gov.pl. Pojawiają się w nim nowe i praktyczne funkcjonalności. Poszerzamy również ofertę planów żywieniowych i bazę przepisów, w już dostępnych jadłospisach. To, co wyróżnia Diety NFZ, to przepisy przygotowane specjalnie dla osób z konkretnymi problemami zdrowotnymi – informuje NFZ.

Fundusz przekazał, że niedawno w portalu pojawiły się: nowe przepisy w planie DASH Cukrzyca oraz nowy plan żywieniowy DASH PCOS. Plan DASH PCOS powstał z myślą o kobietach ze zdiagnozowanym zespołem policystycznych jajników. W tej chorobie odpowiednia dieta może wspomóc leczenie i zmniejszyć ryzyko powikłań. Głównym założeniem tej diety jest zadbanie o zaopatrzenie organizmu w składniki odżywcze o działaniu przeciwzapalnym i niskim indeksie glikemicznym.

Z portalu diety.nfz.gov.pl korzysta już ponad 780 tys. osób

35 proc. użytkowników, którzy pobierają darmowe jadłospisy z portalu Diety NFZ, to osoby, których BMI (ang. Body Mass Index, czyli wskaźnik proporcji wzrostu do wagi.) jest prawidłowe. Oznacza to, że mimo prawidłowej wagi, chcą dbać o swoje nawyki żywieniowe. 33 proc. użytkowników to osoby, które mają nadwagę. Z portalu korzystają także osoby z otyłością oraz niedowagą.

„48 proc. naszych użytkowników deklaruje, że ich aktywność fizyczna jest niska. A 25 proc. zaznacza jej całkowity brak” – wskazał fundusz.

Bez logowania można pobrać bezpłatny jadłospis na 3 dni. Po założeniu konta użytkownik otrzymuje menu na 28 dni (Fot. Materiały prasowe)

Najwięcej użytkowników korzysta z planu żywieniowego Nadwaga i Otyłość (33,4 proc. wszystkich planów). Drugim najczęściej wybieranym planem jest Classic (31,3 proc. wszystkich planów). Użytkownicy coraz częściej decydują się też na rodzinny plan żywieniowy, dzięki któremu można przygotować zbilansowane posiłki dla całej rodziny.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin