Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 29 lutego 2024

Kąpiel w winie i 12 dni infekcji? Ginekolożka odradza

Maja Drożdżak, ginekolog (fot. arch. własne)

Na TikToku furorę robi relaksująca mieszanka dodawana do wanny, która przypomina przygotowanie grzanego wina i ma być podobno świetnym sposobem na odprężenie, szczególnie po ciężkim zimowym dniu. Ginekolog ostrzega jednak przed podobnymi eksperymentami.

Na nagraniu widać, jak kobieta wsypuje do wanny plasterki pomarańczy, żurawinę w cukrze i laski cynamonu. Dolewa też coś co może być czerwonym winem lub sokiem. Czy taka kąpiel może zaszkodzić strefom intymnym kobiety? – Każda substancja, która zmienia nasze naturalne ph wpływa negatywnie na nasze okolice intymne. Zwłaszcza sok, wino może na bank podrażnić – mówi Maja Drożdżak, lekarka kończąca specjalizacje z ginekologii i położnictwa, do niedawna związana ze Szpitalem Miejskim w Rzeszowie. Obecnie pracuje w Rzeszowie i Warszawie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kardiolożka z Rzeszowa z najlepszym wynikiem egzaminu w Polsce

Według niej taka aromatyczna kąpiel szybko może doprowadzić do nieprzyjemnych problemów zdrowotnych. Dzięki tej miksturze możemy zafundować sobie kandydozę, czyli grzybicę, sromu i pochwy.

Nieprzyjemna infekcja

Specjalistka zauważa, że jedna kąpiel w aromatycznych i słodkich przyprawach może doprowadzić do utrzymującej się 12 dni infekcji. W tym czasie może doskwierać pieczenie, obrzęk, swędzenie, a nawet ból podczas oddawania moczu. Kandydoza nie jest klasyfikowana jako infekcja przenoszona drogą płciową, ale można zostać wywołana podczas stosunku. Grzybicę pochwy wywołuje grzyb zwany Candida, który rozwija się w ciepłych i wilgotnych warunkach. Zwykle nie jest szkodliwy, ale cukier może doprowadzić do zaburzeń mikroflory i skutkować infekcją. Ginekolożka zaleca więc, by powstrzymać się od eksperymentów i zostać przy odpowiednich produktach do kąpieli.

Grzybica może także dotknąć mężczyzn. Objawy są podobne i zwykle wymienia się podrażnienie, pieczenie i zaczerwienienie wokół prącia i pod napletkiem. Może pojawić się biała wydzielina oraz nieprzyjemny zapach.

Czy warto zatem ryzykować 12 dni infekcji w zamian za kąpiel w winie? Ginekolożka ostrzega przed mało przyjemnymi następstwami i taki relaks odradza.

This poll is no longer accepting votes

W jaki sposób dostajesz się do pracy?

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin