Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

W Mielcu wszczepiają endoprotezę, która naśladuje zdrowe kolano

Zabieg wszczepiania nowego typu endoprotezy przez lekarzy Oddziału Urazowo-Ortopedycznego mieleckiego szpitala. (Fot. Szpital Specjalistyczny w Mielcu)

Cierpisz z powodu zmian zwyrodnieniowych? Kochasz ruch? Masz szansę, by odzyskać aktywne życie. – Sprawia, że pacjent maksymalnie zbliża się do odzyskania funkcji kolana sprzed choroby. Ten typ pozwala na uzyskanie większego zakresu ruchomości – mówi Mirosław Midura, ordynator Oddziału Urazowo-Ortopedycznego mieleckiego szpitala. 

Nową endoprotezę wszczepiono już w Mielcu kilku pacjentom. Wszyscy jednogłośnie wyrazili całkowite zadowolenie z zabiegu i jego bezcennych dla nich efektów.

– Oczywiście to nie jest tak, że inne typy endoprotez, które wszczepiamy są złe – zaznacza ordynator mieleckiego szpitala Mirosław Midura. – Wszystkie, które posiadamy są bardzo dobre, nowoczesne, natomiast nie każdy pacjent otrzymuje taką samą. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Do tej pory u wszystkich pacjentów staraliśmy się dążyć do tego, by kończyna była prosta, ale ten rodzaj endoprotezy pozwala nam na takie jej założenie, że pacjent odbiera ją szybko jako odtworzenie naturalnego, zdrowego kolana.

Ordynator dodaje, że ogólnie zastosowanie endoprotez nieporównywalnie podnosi komfort życia pacjenta w stosunku do jego stanu w chorobie zwyrodnieniowej. Przywraca mu w miarę normalne funkcjonowanie. Przede wszystkim znacznie zmniejsza dolegliwości bólowe, a przy tym zwiększa zakres ruchomości kończyn, czyli aktywność pacjenta. 

 – Jeśli ktoś ma zmiany zwyrodnieniowe, nie może chodzić, czy też chodzi z pomocą kul, odczuwa ból, to na pewno warto rozważyć endoprotezę. Dzięki niej znów można prowadzić normalne życie, już bez ogromnych ograniczeń – podkreśla lekarz. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin