Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Z hotelu na zabieg i z powrotem. Takie rzeczy w Tarnobrzegu i Brzozowie

– Drodzy Pacjenci, informujemy, że Zakład Radioterapii w Tarnobrzegu, uruchomił możliwość skorzystania z bezpłatnych noclegów dla chorych zamiejscowych. Zakwaterowanie pacjenta na czas radioterapii umożliwia rodzinom normalne, codzienne funkcjonowanie. Osoba, która przechodzi leczenie unika zaś trudów częstych podróży – czytamy na Facebooku zakładu.

Zakład Radioterapii funkcjonuje w ramach Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu.

– Jest jednym z niewielu pełnoprofilowych ośrodków radioterapii dysponujących pełnym wachlarzem metod napromieniania. Dysponujemy dwoma nowoczesnymi akceleratorami, dzięki czemu mamy krótkie terminy oczekiwania na terapię, co przy leczeniu onkologicznym ma bardzo duże znaczenie. Sama radioterapia, czyli leczenie promieniowaniem jonizującym, jest – obok chirurgii i chemioterapii – jedną z podstawowych metod leczenia onkologicznego – podaje placówka.

Miejsca hotelowe dla pacjentów Zakładu Radioterapii mieszczą się w Pałacu Myśliwskim w Tarnobrzegu na osiedlu Mokrzyszów. Chęć skorzystania z noclegów prosimy zgłaszać w rejestracji Zakładu Radioterapii osobiście lub pod numerami tel.: 15 812-30-42 lub 15 812-30-43, pon-pt, w godzinach od 7.25 do 11.30.

Za pobyt w hotelu płaci NFZ

– Czy za pobyt pacjenta w hotelu płaci NFZ? – pytamy w funduszu.

– W przypadku gdy stan zdrowia pacjenta wymaga radioterapii, ale nie wymaga pobytu przez całą dobę w szpitalu, placówka medyczna może zapewnić bezpłatnie zakwaterowanie w innym miejscu. Informację tę odnotowuje się w dokumentacji medycznej, a pacjentowi przysługuje bezpłatnie transport z miejsca tego zakwaterowania do miejsca udzielania świadczeń. W 2022 roku Podkarpacki NFZ otrzymał sprawozdanie z realizacji takich świadczeń ze szpitala w Brzozowie. Łączną kwotę refundacji to 764 838,87 zł – potwierdza Rafał Śliż, rzecznik prasowy POW NFZ w Rzeszowie.

I rzeczywiście

Na stronie Specjalistycznego Szpitala w Brzozowie jest informacja dla pacjentów. „Szpital udostępnia pacjentom pokoje na zasadzie wynajmu, a w miarę wolnych miejsc również dla rodzin pacjentów naszego szpitala. Pobyt pacjenta w przypadku gdy stan zdrowia wymaga wykonywania procedur medycznych stosowanych w leczeniu szpitalnym, ale nie wymaga udzielania całodobowych lub całodziennych świadczeń opieki zdrowotnej, jest bezpłatny. Pacjenci korzystający z pokoi bezpłatnie, przedkładają w recepcji przed zakwaterowaniem stosowny wniosek podpisany przez lekarza, odnotowującego ten fakt w dokumentacji medycznej. Cennik za usługę dla pozostałych pacjentów i ich rodzin ustalany jest na podstawie kalkulacji kosztów. Pokoje wynajmowane są na doby: od godz. 12 – do godz. 12 dnia następnego.

Szczegółowe informacje uzyskacie Państwo pod numerem 13 430-79-32, w godz. 7– 20, w dni pracujące. Pokoje dla pacjentów i ich rodzin znajdują się w pawilonie „H”, III piętro. Do dyspozycji pacjentów jest 15 pokoi – pokoje są 2, 3 i 4 osobowe z łazienką.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin