REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

15 czerwca rusza sezon na basenach ROSiR i Żwirowni. Ile zapłacimy za bilety?

Maksymalna liczba osób, mogących jednocześnie korzystać z trzech otwartych basenów ROSiR-u to 3 tysiące osób. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)

Wprawdzie od kilku dni w Rzeszowie notowane są wysokie, ponad 20-stopniowe temperatury, ale na otwarcie miejskich basenów przy ul. Ks. J. Jałowego trzeba będzie jeszcze poczekać ponad dwa tygodnie. Podobnie będzie z oficjalnym udostępnieniem Żwirowni – czyli miejskiego kąpieliska przy ul. Kwiatkowskiego. W obu przypadkach sezon letni rozpocznie się 15 czerwca.

– Mieszkańcy Rzeszowa chcieliby, żebyśmy szybko otworzyli baseny otwarte, jak tylko jest gorąco, ale to nie jest tak, że wystarczy włączyć magiczny przycisk i już gotowe – mówi Marcin Suwała, wicedyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Na to potrzeba czasu, trzeba najpierw zamknąć na sezon letni krytą pływalnię, dostarczyć wodę do basenów otwartych ze stacji uzdatniania wody. Musimy też zatrudnić ratowników – dodaje.

Po ile bilety?

Znane są już ceny za korzystanie z basenów otwartych w sezonie letnim od 15 czerwca do 31 sierpnia. W pierwszej turze, czyli w godzinach od 9 do 17, będzie obowiązywać cena 25 zł, a za ulgowy bilet zapłacimy 17 zł. W drugiej turze otwarcia tego rekreacyjnego obiektu ceny spadną. Od godziny 17 do 19 normalny bilet będzie kosztował 17 zł, a ulgowy – 12 zł.

Natomiast na Żwirowni przy ul. Kwiatkowskiego kąpielisko będzie czynne od godz. 10 do 18. Cena biletu normalnego – 6 zł, a ulgowego – 4 zł.

Również i w tym miejscu sezon potrwa od 15 czerwca do 31 sierpnia, oczywiście przy uwzględnieniu, jaka danego dnia będzie pogoda – gdy będą opady deszczu, to kąpielisko nie będzie dostępne.

Trzy baseny otwarte do wyboru

Maksymalna liczba osób, mogących jednocześnie korzystać z trzech otwartych basenów ROSiR-u to 3 tysiące osób. Jest tam pływalnia 50-metrowa z 8 torami tzw. wyczynowymi o maksymalnej głębokości 4,2 m. Do tego basenu przylega trybuna dwustronna z tarasem wypoczynkowym. Jest też basen 9-torowy, tzw. rekreacyjny, wyposażony w rynnę wodną (zjeżdżalnię) o długości 70 m oraz basen dla dzieci do lat 7 tzw. brodzik o długości 15 m i maksymalnej głębokości 80 cm, wyposażony w atrakcyjną fontannę.

Żwirownia to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Podkarpacia

Teren kąpieliska przy ul. Kwiatkowskiego to estetyczna plaża i w sezonie letnim dostępna jest tam wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych. Dla głodomorów działają punkty gastronomiczne, serwujące smaczne przekąski. Dla najmłodszych niedawno stworzono niewielki plac zabaw oraz boisko do gry w siatkówkę.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin