Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 19 kwietnia 2024

3-latek na jeździku… zatrzymany przez policję. A babcia po spożyciu

3-letni chłopiec nie potrafił powiedzieć policjantom, gdzie mieszka. (Fot. archiwum podkarpackiej policji)

Mały chłopiec był wystraszony i zdezorientowany, nie potrafił powiedzieć policjantom, gdzie jest jego dom. Niżańscy policjanci rozpoczęli poszukiwania opiekuna dziecka. Okazało się, że pieczę nad nim miała sprawować babcia.

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w powiecie niżańskim.

– Było około południa, gdy policjanci zauważyli na chodniku jadącego dziecięcym jeździkiem, małego chłopca. Dziecko było bez opieki osoby dorosłej. Funkcjonariusze zaopiekowali się maluchem i zaczęli wyjaśniać, w jaki sposób dziecko samo znalazło się na ulicy – informuje KPP w Nisku.

Z relacji policjantów uczestniczących w interwencji wynika, że chłopiec był wystraszony i zdezorientowany. Nie potrafił powiedzieć policjantom, gdzie jest jego dom. Rozpoczęły się poszukiwania opiekuna dziecka. W pewnym momencie podjechała rowerzystka, która zatrzymała się i oświadczyła, że maluch to jej wnuczek.

– Kobieta powiedziała policjantom, że chłopiec musiał wykorzystać jej nieuwagę, po czym wymknął się z podwórka – relacjonuje rzecznik policji.

Podczas wyjaśniania całej sytuacji, funkcjonariusze wyczuli od babci alkohol. Gdy sprawdzili jej trzeźwość okazało się, że 50-latka ma w organizmie ponad 0,2 promila. Trzylatek został przekazany pod opiekę swojej mamie. A babcia odpowie za sprawowanie niewłaściwej opieki nad swoim wnukiem. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin