Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 19 kwietnia 2024

5 tys. zł mandatu dla 22-letniego kierowcy bmw. Pędził 180 km/h

Zdjęcie z policyjnego wideoradaru
Kierowca bmw pędził 170 km/h. Zdjęcie z policyjnego prędkościomierza. (Fot. KPP Jasło)

Chociaż limit prędkości na ul. Bieszczadzkiej w Jaśle to 50 km/h, 22-latek jechał tam mając na liczniku 170 km/h. Za brawurową jazdę będzie musiał powtarzać egzamin na prawo jazdy, bo… „wykorzystał” już limit punktów karnych. I to z nadwyżką.

O 120 km/h 22-letni kierowca bmw przekroczył dopuszczalną prędkość w sobotę w Jaśle. Co więcej,  wyprzedzał na przejściu dla pieszych i w okolicy skrzyżowania. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. zł oraz 40 punktami karnymi.

–  Mimo, że przekroczenie prędkości miało miejsce poza obszarem zabudowanym i funkcjonariusze nie zatrzymali mu prawa jazdy, to mężczyzna i tak musi liczyć się z jego utratą, w związku z przekroczeniem limitu punktów karnych. Czeka go także ponowny egzamin – informuje jasielska policja.

13 kierowców straciło prawko w weekend

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze z Jasła  zatrzymali aż 13 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowcy stracili prawa jazdy na trzy miesiące. Mimo takiej kary, kierowcy nadal nie przestrzegają limitu prędkości i łamią przepisy.

–  To kolejny weekend z rzędu, kiedy jasielscy policjanci ujawniają tak wiele przypadków przekroczeń „pięćdziesiątki” w obszarze zabudowanym – informują policjanci.

Jak oceniasz aktualne mandaty za przekroczenie prędkości?

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin