REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 12 czerwca 2026

Automaty do gier, maczety, noże, bagnety i 8 osób zatrzymanych. Nielegalny hazard m.in. na Podkarpaciu

Zabezpieczony nóż (Fot. KAS)

Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przeprowadziła na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie działania w zakresie zwalczania nielegalnego hazardu. Funkcjonariusze zabezpieczyli 47 automatów do nielegalnych gier hazardowych i zatrzymali 8 osób. Zabezpieczono także maczety, bagnety, noże i środki odurzające.

Z ustaleń funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu (PUCS) wynikało, że na terenie kilku miast w woj. podkarpackim i lubelskim prowadzone są nielegalne punkty oferujące gry hazardowe z naruszeniem obowiązujących przepisów.

Potwierdziły to przeprowadzone kontrole na terenie obydwu województw. Funkcjonariusze w jedenastu lokalizacjach zabezpieczyli 47 nielegalnych automatów do gier oraz 30 tys. zł w gotówce.

Dwóm osobom zostały przedstawione zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych.

Podczas przeszukania kontrolowanych pomieszczeń, funkcjonariusze wykryli także niebezpieczne przedmioty, m.in. maczety, bagnety, noże i igły. W siedmiu kontrolowanych lokalizacjach, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli także środki odurzające. Łącznie zatrzymali 8 osób.

Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

Niezależnie od odpowiedzialności karnej, organizatorom nielegalnych gier, a także właścicielom lokali, w których były urządzane grozi kara administracyjna – sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Udostępnij

FacebookTwitter