REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 czerwca 2026

Biało-Czerwone zagrają w Genui

Fot. Fot. volleyballworld

Reprezentacja Polski siatkarek od piątku zagra w Genui w turnieju towarzyskim AIA Aequilibrium Cup Women Elite. Oprócz Biało-Czerwonych zagrają Turczynki, Serbki i Włoszki

SIATKÓWKA.

Dla reprezentacji Polski będzie to jedyny sprawdzian przed Ligą Narodów. Rozgrywki te startują 3 czerwca. Będzie to ósma edycja tej imprezy. Poprzednią wygrała reprezentacja Włoch, która w finale rozegranym w Łodzi pokonała 3-1 Brazylię. Polki tegoroczną Ligę Narodów rozpoczną w chiński Nankinie. Tam zmierza się z Belgijkami, Czeszkami, Serbkami oraz Chinkami. Następnie czekają je turnieje w Bangkoku oraz Osace. Finałowe rozgrywki odbędą się w dniach 22-26 lipca w Makau.

Skład reprezentacji Polski na turniej towarzyski w Genui

Rozgrywające: Alicja Grabka, Katarzyna Wenerska

Atakujące: Oliwia Sieradzka, Julia Szczurowska

Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Paulina Damaske, Monika Lampkowska, Martyna Łukasik, Julita Piasecka

Środkowe: Magdalena Jurczyk, Natalia Kecher, Maja Koput, Anna Obiała, Marta Orzyłowska

Libero: Justyna Łysiak, Aleksandra Szczygłowska.

Program turnieju towarzyskiego w Genui
(transmisje Polsat Sport1 i Polsat Sport Extra2)

22 maja (piątek)

Polska – Turcja (godz. 17), Włochy – Serbia (21)

23 maja (sobota)

Polska – Serbia  (17), Włochy – Turcja (21)

24 maja (niedziela)

Serbia – Turcja (17), Polska – Włochy (21)


PRZECZYTAJ TEŻ: Ubiegłoroczny finał już w pólfinale

Udostępnij

FacebookTwitter