REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Daleki skok Zniszczoła po najlepszy wynik w karierze

Aleksander Zniszczoł zajął 6. miejsce w konkursie w Lake Plasid. (Fot. PZN)

Aleksander Zniszczoł zaprezentował się najlepiej spośród polskich zawodników podczas konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Lake Placid, gdzie ostatecznie zajął 6. miejsce.

Wyrównał dzięki temu swój najlepszy wynik w karierze. W sumie trzech Polaków zdobyło punkty w sobotnim konkursie. Niestety w gronie zawodników, którzy oddali dwa skoki zabrakło Pawła Wąska i Kamila Stoch. Sobotni konkurs wygrał Lovro Kos lądując odpowiednio na 123,5 i 125 metrze podczas zawodów na olimpijskiej skoczni HS128 w Lake Placid w stanie Nowy Jork. Na drugim miejscu podium ze stratą jedynie 0,8 pkt uplasował się Japończyk Ryoyu Kobayashi, który skoczył na odległość 125,5 i 122 metrów. Trzecie miejsce zajął Norweg Marius Lindvik (121,5 i 133 m, strata 1,1 pkt). 

Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł awansowali do serii finałowej konkursu indywidualnego – najlepszy z biało-czerwonych Kubacki zajął 19. miejsce, który wylądował na 121 metrze. Bezpośrednio za nim uplasował się Żyła(123 m). Przy nieco trudniejszych warunkach do drugiej serii awansował też ostatnio najlepiej dysponowany spośród Polaków – Zniszczoł, który wylądował na 116 metrze. Swoich skoków w finale nie mogli poprawić już Paweł Wąsek (110,5 m) i Kamil Stoch (108 m), którzy po pierwszej serii odpadli zajmując odpowiednio 34. i 41. miejsca. Po pierwszej serii prowadził Stefan Kraft (127,5 m), przed Clemensem Aignerem (127 m) i Ryoyu Kobayashim (125,5 m).

Duży awans Zniszczoła

W drugiej serii zobaczyliśmy trzech Polaków, którzy walczyli o poprawienie swoich miejsc po pierwszych skokach. Zdecydowanie ta sztuka udała się Aleksandrowi Zniszczołowi, który odleciał poza rozmiar skoczni na 129 metr i awansował aż o 16 pozycji na 6. miejsce. Kubacki i Żyła skoczyli odpowiednio 125 i 118,5 metra, a w ostatecznej klasyfikacji zajęli 17. i 21. miejsca. Sobotnie zawody indywidualne w Lake Placid wygrał Lovro Kos – zwycięzca kwalifikacji do konkursu, dla którego jest to pierwsze podium w karierze występów w Pucharze Świata. Na podium stanęli również: Ryoyu Kobayashi oraz Marius Lindvik.

W sobotnim konkursie duetów, który rozpocznie się o godzinie 23:00 polskiego czasu wystąpi Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł.

Źródło: PZN

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin