Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Do Belgii przez Polskę jechali z podrobionymi wizami

Wnikliwa kontrola strażników granicznych udowodniła, że wizy były podrobione. (Fot. BiOSG)

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie zatrzymali dwóch Turków. Mężczyźni posługiwali się fałszywymi wizami wydanymi rzekomo przez władze Belgii. Za dwie fałszywki zapłacili łącznie 3,5 tys. euro.

Dwóch Turków w wieku 24 i 34 lat podróżowało z Ukrainy do Belgii. Na przejściu granicznym w Budomierzu, przez które chcieli się dostać do Polski, pokazali strażnikom tureckie paszporty z belgijskimi wizami.

W trakcie szczegółowej kontroli okazało się, że wizy są podrobione, o czym świadczył szereg nieprawidłowości w zabezpieczeniach dokumentów. Pogranicznicy szybko ustalili też, że władze Belgii nie wydały takich wiz. Cudzoziemcy opowiedzieli mundurowym, że fałszywki kupili poprzez agencję turystyczną działającą w Turcji. Za dwa nieprawdziwe dokumenty zapłacili 3,5 tys. euro. Wykorzystując podrobione wizy chcieli pojechać do znajomych do Belgii, tam się osiedlić i podjąć pracę.

Cudzoziemcy przyznali się do posługiwania się fałszywymi dokumentami i próby nielegalnego przekroczenia granicy. Sprawa zostanie skierowana do sądu. Tymczasem Straż Graniczna wydała decyzje o odmowie wjazdu. Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 80 fałszywych dokumentów.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin