REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Dziadek i wnuczek pojechali na wycieczkę rowerową. Przygniotło ich drzewo powalone przez wichurę

Dzięki przytomnej reakcji chłopca na miejscu wypadku szybko pojawili się policjanci. (Fot. archiwum policji)

Nieciekawie skończyła się sobotnia wycieczka rowerowa, na którą 12-letni chłopiec wybrał się ze swoim dziadkiem. W lesie trafili na jedną z burz, które szalały wtedy nad Podkarpaciem. Przygniotło ich drzewo powalone przez wichurę.

Było sobotnie popołudnie. 63-letni mężczyzna postanowił zabrać na wycieczkę rowerową swojego wnuka z Krakowa. Wybrali się na trasę z Rozalina do Nowej Dęby. W lesie zaskoczyła ich gwałtowna burza. Wiatr był tak silny, że łamał gałęzie. I cały czas się wzmagał.

– Około 16 dyżurny otrzymał zgłoszenie o dwóch rannych rowerzystach. Wynikało z niego, że runęło na nich drzewo wyrwane z korzeniami przez wichurę – informuje rzecznik podkarpackiej policji.

Gdy policjanci z Nowej Dęby dotarli na miejsce zobaczyli leżącego pod powalonym drzewem chłopca i starszego mężczyznę, któremu udało się wydostać spod konarów.

– Policjantka zdjęła służbową kurtkę i okryła 12-latka przed ulewnym deszczem, a 63-latka zabrała do radiowozu. Drugi z policjantów pobiegł do głównej drogi, żeby pokierować ratowników na miejsce wypadku – relacjonuje rzecznik. – Dobrze, że chłopiec, który znalazł się w niebezpieczeństwie, bez chwili wahania sięgnął po telefon dziadka, zadzwonił na numer 112 i wezwał pomoc.

Przewrócone przez wichurę drzewo usunęli strażacy. 12-latek uskarżał się na ból w nodze, razem z dziadkiem trafili na badania.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin