Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Płonęła stodoła, a strażacy znowu musieli zarwać noc. Potężne burze nad Podkarpaciem

Pożar stodoły w powiecie jasielskim
Strażacy podczas gaszenia pożaru stodoły w powiecie jasielskim. (Fot. archiwum strażaków)

Ponad 250 razy wyjeżdżali strażacy do usuwania skutków gwałtownych burz, które przechodziły w środę popołudniu, wieczorem i w nocy nad Podkarpaciem. 

Działania strażaków polegały na usuwaniu konarów i całych drzew leżących na jezdniach, chodnikach, liniach energetycznych i posesjach.

– Wypompowywaliśmy wodę z zalanych piwnic i udrożnialiśmy przepusty drogowe. W siedmiu przypadkach pomagaliśmy zabezpieczyć uszkodzone dachy w budynkach gospodarczych i mieszkalnych – informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy podkarpackiej straży pożarnej.

Podczas burzy waliły pioruny jeden za drugim.

– W powiecie lubaczowskim piorun uderzył w dom rodzinny i uszkodził dach. Natomiast w powiecie jasielskim, najprawdopodobniej w wyniku uderzenia pioruna, zapaliła się stodoła – podaje Marcin Betleja.

Najwięcej interwencji było w powiatach: stalowowolskim, jarosławskim i niżańskim.

– Nikomu nic się nie stało – uspokaja Marcin Betleja. 

W jednej z miejscowości w powiecie jasielskim, podczas gwałtownej burzy, piorun uderzył w stodołę. (Fot. archiwum strażaków)
Strażacy gaszą płonącą stodołę.
Na szczęście pomimo silnych burz, które ostatniej doby przeszły nad Podkarpaciem, nikomu nic poważnego się nie stało. (Fot. archiwum strażaków)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin