REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 23 lutego 2024

Ekspedientka zamknęła napastnika w sklepie

Zamaskowany 44-latek z groził nożem ekspedientce jarosławskiego sklepu i domagał się pieniędzy. Kobiecie udało się uciec i zamknąć napastnika wewnątrz sklepu. Drzwi otworzyli policjanci.

zatrzymany napastnik
– 44 – latek, który rozboju dokonał w warunkach multirecydywy został aresztowany na 3 miesiące (fot. KPP Jarosław)

Wszystko działo się w minioną niedzielę (21 stycznia), przed godz. 20. Policja przyjęła zgłoszenie o tym, że ekspedientka sklepu w Jarosławiu zamknęła w środku mężczyznę, który chwilę wcześniej, trzymając w ręce nóż, zażądał od niej pieniędzy. – Z relacji kobiety wynikało, że do sklepu wszedł mężczyzna z nożem w ręce i grożąc jej, zażądał wydania pieniędzy, które znajdowały się w kasie. Gdy sprawca wszedł za linię kas, kobieta poczuła się zagrożona i wybiegła zza lady, zamykając napastnika za drzwiami. Następnie wyszła ze sklepu i przytrzymując drzwi, wezwała pomoc – relacjonuje asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu.

Brawa dla ekspedientki

Policjanci otworzyli drzwi sklepu. 44-latek został zatrzymany. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju, popełnionego w warunkach multirecydywy. Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu go na trzy miesiące. – Słowa uznania należą się ekspedientce, której dzielna postawa pozwoliła zatrzymać sprawcę. W takich sytuacjach należy pamiętać, aby w pierwszej kolejności zawsze kierować się własnym bezpieczeństwem – podkreśla asp. szt. Anna Długosz.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin