Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 29 lutego 2024

Hej, kolęda, kolęda. Najbliższe koncerty na Podkarpaciu

Są radosne i niosą dobre przesłanie. Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby ich śpiewać. Można to robić jeszcze do 2 lutego. A gdzie można wybrać się na koncert kolęd w naszym regionie? Poniżej kilka propozycji.

RZESZÓW. Centrum Sztuki Wokalnej, Szkoła Podstawowa nr 16, Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec” zapraszają na „Kolędę dwóch serc”. Wykonawcami będą grupy artystyczne Centrum Sztuki Wokalnej, pod kierunkiem Anny Czenczek, z towarzyszeniem Zespołu Manitou. Koncert odbędzie się w sobotę, 13 stycznia, o godz. 18.30 w kościele farnym pw. św. Wojciecha i Stanisława w Rzeszowie (pl. Farny 5).

Szopka ma już 800 lat

RZESZÓW. W niedzielę, 14 stycznia, z okazji trwającego jubileuszu 800-lecia szopki w Greccio odbędzie się adoracja żłóbka i kolędowanie. W ramach koncertu wystąpią uczniowie z VI Liceum Ogólnokształcącego. Kolędowanie rozpocznie się o godz. 17.20 w bazylice oo. bernardynów (ul. Sokoła).

BOREK STARY. Projekt „Północ już była” powstał między słowami pewnej messengerowej konwersacji. Trójka współpracujących ze sobą muzyków postanowiła, że zorganizuje cudowny koncert kolęd, jakiego w Polsce jeszcze nie było! Zaplanowano go w sobotę, 13 stycznia, o godz. 18 w klasztorze dominikanów w Borku Starym. Warto się wybrać.

„Północ już była” to kameralny koncert kolęd, który odbędzie się w dwóch miejscach Borku Starym i Rzeszowie. (Fot.
polnocjuzbyla.pl)

KROSNO. Cztery chóry z: Polski, Słowacji i Węgier zaprezentują się podczas tegorocznego Euroregionalnego Koncertu Kolęd „Soli Deo Gloria”. Wystąpią w sobotę, 13 stycznia, o godz. 16 w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krośnie (ul. Kard. St. Wyszyńskiego 30). Wstęp wolny.

Wydarzenie odbędzie się po raz dwudziesty trzeci. Wystąpią: Chór Świętego Michała – Michalovce (Słowacja), dyr. Róbert Kováč, Chór Mieszany „Gratia Nostra” – Kosd (Węgry), dyr. Gabriella Langné Oláh, Miejski Chór „Gorce” – Nowy Targ, dyr. Zbigniew Huptyś i Dorota Żmuda, Chór Mieszany „Echo” RCKP i ZNP – Krosno, dyr. Mariola Rybczak. W sumie na scenie zagości ok. 120 osób.

Chór Echo podczas ubiegłorocznej edycji Euroregionalnego Koncertu Kolęd „Soli Deo Gloria”(fot. Paweł Matelowski/RCKP)

RZESZÓW. „Północ już była” to kameralny koncert kolęd w akustycznym brzmieniu z udziałem muzyków, wokalistek oraz publiczności. Odbędzie się on w parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzeszów – Dworzysko (ul. Krakowska 381). Tę edycję zaplanowano w sobotę, 20 stycznia, o godz. 19. Więcej informacji o idei oraz składzie na stronie: polnocjuzbyla.pl 

To będzie wzruszający koncert… (Fot. WiMBP w Rzeszowie)

RZESZÓW. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 10 (z ul. Podchorążych 1) zaprasza na jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola Publicznego nr 15 „Zaśpiewajmy Maleńkiemu”. Odbędą się one w czwartek, 18 stycznia, o godz. 12.30 w bud. WiMBP przy ul. Sokoła 13. Wstęp wolny.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin