REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 14 listopada 2025

Ile pieniędzy można trzymać w domu? Oto co mówią przepisy

Polskie banknoty o nominale 100 złotych, 100 PLN.
Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie biznes.gov.pl, konsumenci w Polsce nie są też ograniczeni limitami płatności gotówkowych (Fot. pixabay)

W Polsce nie istnieją prawne ograniczenia określające, ile gotówki możemy mieć w domu. We własnych czterech kątach możemy przechowywać nawet znaczne kwoty pieniężne, należy jednak pamiętać, że posiadanie dużych sum poza bankiem może okazać się niepraktyczne i niebezpieczne.

Kwestie bezpieczeństwa i praktyczności to główne argumenty, dla których warto przemyśleć decyzję o gromadzeniu dużej ilości gotówki w miejscu zamieszkania. Choć przechowywanie pieniędzy w domu nie jest regulowane przez specjalne przepisy, warto zastanowi air jordan 5 el grito release date sept 2024 hf8833ć się nad potencjalnymi zagrożeniami i niedogodnościami – podkreśla Onet.

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie biznes.gov.pl, konsumenci w Polsce nie są też ograniczeni limitami płatności gotówkowych, choć w przeszłości pojawiały się propozycje wprowadzenia takich limitów. W innej sytuacji są za to polscy przedsiębiorcy, którzy przy transakcjach Custom MSCHF x INRI Nike Air Max 97 Jesus Shoes , Cheap Poligo Jordan Outlet , nike air 270 cheap nike air max 270 white navy blue powyżej 15 tys. zł brutto muszą dokonywać płatności za pośrednictwem rachunku płatniczego.

Kwestie związane z kontrolą finansów osobistych stały się jeszcze bardziej istotne po zmianach w przepisach z lipca 2022 r., które upoważniły Urząd Skarbowy do wnikliwej analizy naszych rachunków bankowych. Zmiany te pozwalają na kontrolę historii transakcji bez konieczności informowania o tym właściciela konta. Co więcej, banki mają obowiązek informowania Krajowej Administracji Skarbowej o przelewach przekraczających wartość 15 tys. euro.

WIĘCEJ NA: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ile-gotowki-mozna-trzymac-w-domu/y51pjcw

Udostępnij

FacebookTwitter