REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Jolanta Kaźmierczak nie jest już wiceprezydentem Rzeszowa

Środa była ostatnim dniem Jolanty Kaźmierczak w roli wiceprezydenta Rzeszowa (Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszów)

Jolanta Kaźmierczak od dzisiaj nie jest już wiceprezydentem Rzeszowa. Została odwołana na swój wniosek przez prezydenta Konrada Fijołka. Jaki jest powód jej rezygnacji z tego stanowiska?

Próbowaliśmy o to zapytać byłą już zastępcę prezydenta Rzeszowa, ale mimo kilku prób kontaktu nie odbierała telefonu. W SMS-ie napisała tylko, że wyjaśni dlaczego zdecydowała o swojej rezygnacji. Gdy otrzymamy odpowiedź, poinformujemy o tym. Nieoficjalnie mówi się, że wystartuje ona w kwietniowych wyborach samorządowych lub obejmie stanowisko kierownicze w rządowej agencji na poziomie województwa. Nie są to jednak informacje potwierdzone.

Zastępczynią prezydenta była przez 3 lata

Prezydent Konrad Fijołek na Facebooku podsumował trzyletnią pracę swojej zastępczyni w magistracie i napisał o odwołaniu Jolanty Kaźmierczak z funkcji wiceprezydenta Rzeszowa. 

„Informujemy, że Pani Jolanta Kaźmierczak, zwróciła się  do Prezydenta Miasta Rzeszowa z wnioskiem o odwołanie jej z funkcji Zastępcy Prezydenta Miasta Rzeszowa. Prezydent przychylił się do wniosku. Z dniem 14 lutego 2024 roku Pani Jolanta Kaźmierczak przestała pełnić funkcję  Zastępcy Prezydenta Miasta Rzeszowa. Dziękujemy za blisko trzy lata współpracy i wiele wspólnych sukcesów dla miasta Rzeszowa. W trakcie swojej kadencji, Pani Jolanta Kaźmierczak wniosła znaczący wkład w rozwój naszego miasta.”

Wiceprezydent m.in. zainicjowała zakup kina Zorza

Konrad Fijołek dodał również, że:

„Przykładem jej inicjatyw niech będą m.in.porozumienie w sprawie budowy siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowie przy ul. Dołowej, zakup przez miasto Kino Zorza, zmiana strategii przydzielania lokali komunalnych czy uregulowanie spraw własnościowych Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Także inicjatywy ekologicznej, jak programy „Czyste powietrze”, „Ciepłe Mieszkanie” czy walka ze smogiem. Z całego serca życzymy Pani Jolancie Kaźmierczak wielu sukcesów w nowej roli oraz dalszych osiągnięć zawodowych i osobistych. Liczymy na dalszą współpracę na rzecz miasta. Jesteśmy przekonani, że doświadczenie i pasja, której Pani Jolanta Kaźmierczak  wniosła do pracy na rzecz naszego miasta, będą równie cenne w kolejnym przedsięwzięciu. Obowiązki Pani Jolanty Kaźmierczak przejął  Prezydent Miasta Rzeszowa”. 

Jolanta Kaźmierczak pełniąc funkcję wiceprezydenta nadzorowała pięć wydziałów Urzędu Miasta: komunikacji, geodezji, klimatu i środowiska, zamówień publicznych i gospodarki komunalnej. Ponadto Biuro Gospodarki Mieniem Miasta Rzeszowa i Miejską Administrację Parkingów i Targowisk. 

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin