Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 17 maja 2024

Kokaina, mefedron, konopie. Rzeszowscy kryminalni znaleźli ponad kilogram narkotykow

Policyjny radiowóz w Rzeszowie
Policyjny radiowóz w Rzeszowie (Fot. Grzegorz Król)

Dwóch Ukraińców i 36-letni mieszkaniec Rzeszowa zostali zatrzymani przez kryminalnych. Mieli w mieszkaniach ponad kilogram narkotyków i duże ilości gotówki. Cała trójka najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Informację o mężczyznach, którzy mogli posiadać spore ilości narkotyków, dostali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Najpierw odwiedzili 28-latka. Chociaż twierdził, że nic o żadnych narkotykach nie wie, w trakcie przeszukania garażu okazało się, że trzyma w nim foliowe worki z suszem roślinnym. W przenośnej lodówce turystycznej schowany był słoik z białymi kryształkami i kilkadziesiąt różowych tabletek.

Kolejne narkotyki znalazły się w kuchennej szafce. Było tam też sporo gotówki – 41 tys. zł, 1600 euro i 5800 dolarów. Gdy 28-latek przyznał w końcu, że narkotyki należą do niego i mieszkającego z nim 24-latka, ten ostatni akurat wjechał na teren posesji. Obaj zostali zatrzymani. Okazało się, że to mieszkający w Rzeszowie obywatele Ukrainy.

Mefedron, ekstazy i 940 gram suszu

Gdy Ukraińcy siedzieli już w areszcie, wstępnie przebadano znalezione u nich substancje.

– Wstępne badania suszu roślinnego, w ilości ponad 940 gramów wskazały, że są to środki odurzające. Ponad 390 znalezionej w garażu białej substancji to mefedron, a 34 sztuk różowych tabletek to MDMA – ekstazy – poinformował rzecznik podkarpackiej policji.

Rzeszowscy kryminalni ustalili dodatkowo, że w handel narkotykami zamieszany jest też 36-letni mieszkaniec Rzeszowa, który za przestępstwa narkotykowe poszukiwany już jest Europejskim Nakazem Aresztowania. Zaleźli go w domu. Przy okazji w ich ręce wpadło ponad 45 gramów kokainy i 23 gramy mefedronu.

Całą trójkę przesłuchał już prokurator. Usłyszeli zarzut posiadania znacznych ilości niedozwolonych środków odurzających i przez najbliższe trzy miesiące pozostaną w areszcie tymczasowym.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin