REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 czerwca 2026

Kosztowny przejazd hulajnogą elektryczną. Blisko 1,5 promila i 2,5 tys. zł mandatu!

Kierująca jednośladem w Lubaczowie miała w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. (Fot. Pixels, KPP Lubaczów – zdj. ilustracyjne)

Hulajnoga elektryczna, to środek transportu, który bardzo często widywany jest na naszych ulicach. Nie możemy jednak zapominać, że kierując takim pojazdem, musimy przestrzegać obowiązujących przepisów prawa. Przekonała się o tym 40-latka, która te przepisy złamała. Kierująca jednośladem w Lubaczowie miała w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

W niedzielę, funkcjonariusze prewencji zwrócili uwagę na kobietę poruszającą się hulajnogą elektryczną. Tor jazdy wyraźnie sugerował, że kierująca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Mundurowi zatrzymali kierującą do kontroli drogowej. W trakcie wykonywanych czynności wyczuli od 40-letniej mieszkanki powiatu lubaczowskiego alkohol.

Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie kobiety znajdowało się blisko 1,5 promila alkoholu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za kierowanie hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości, kobieta została ukarana mandatem w wysokości 2500 złotych.

Policja przypomina, że kierowanie hulajnogą elektryczną, rowerem czy urządzeniem transportu osobistego pod wpływem alkoholu to wykroczenie i skutkuje dotkliwymi sankcjami finansowymi. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o bezwzględne respektowanie obowiązujących przepisów prawa oraz o zachowanie pełnej odpowiedzialności na drodze.

Udostępnij

FacebookTwitter