sob. 27 lipca 2024

Kraft zwycięzcą, Żyła czwarty w Lake Placid

Piotr Żyła się cieszy
4. miejsce Piotra Żyły w niedzielnym konkursie w Lake Placid to najlepszy wynik polskiego skoczka w tym sezonie. (Fot. Tadeusz Mieczyński/PZN)

Stefan Kraft dzięki skokom na odległość 130,5 m oraz 126 m został zwycięzcą w niedzielnym konkursie Pucharu Świata FIS na olimpijskiej skoczni w Lake Placid (HS128). Piotr Żyła po skokach na 125 m i 123 m zajął 4. miejsce, co dało naszemu reprezentantowi najlepszy wynik w tym sezonie.

Po pierwszej serii liderem konkursu był Stefan Kraft, który po skoku na 130,5 metra wyprzedzał o 3,1 punktu Lovro Kosa (130 m). Trzecią lokatę po skoku na 125 metr zajmował Piotr Żyła, czwartą Philipp Raimund (127 m), a piąty był Ryoyu Kobayashi (128 m).

Biało-czerwono na trybunach

W Lake Placid na trybunach zawodów Pucharu Świata pojawiło się wielu polskich kibiców, którzy dopingowali naszych reprezentantów emocjonując się skokami narciarskimi. Przy wsparciu polonijnych kibiców Piotr Żyła zajął ostatecznie czwarte miejsce w niedzielnym konkursie indywidualnym, dziewiątą lokatę zajął Aleksander Zniszczoł, a do finału awansowało jeszcze dwóch naszych kadrowiczów – Kamil Stoch zajął dwudziestą czwartą pozycję, a Dawid Kubacki zakończył zawody na dwudziestym dziewiątym miejscu.

Oprócz Krafta, na podium stanęli także Lovro Kos i Philipp Raimund, którzy zajęli ex aequo 2. miejsce

Kolejne zawody Pucharu Świata rozegrane zostaną za tydzień, 17 i 18 lutego w Sapporo na olimpijskiej skoczni Okurayama (HS137).