Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Miał 2 promile, wsiadł za kółko i uciekał przez Rzeszów przed policją

34-letni kierowca miał ponad 2 promile. (Fot. archiwum policji)

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca forda, którego wczoraj w Rzeszowie zatrzymał będący już po służbie policjant z Leżajska. Zanim udało się go dopaść, staranował metalowe słupki i próbował uciec.

Pijanego kierowcę, na ul. Lubelskiej w Rzeszowie zauważył młodszy aspirant Mirosław Szwaja z leżajskiej drogówki. Kierowca forda zwracał na siebie uwagę, w okolicy stacji benzynowej wykonywał niebezpieczne manewry i uszkodził metalowe słupki.

– Funkcjonariusz, podejrzewając, że kierujący samochodem może znajdować się pod działaniem alkoholu, postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę – informuje mł. asp. Daniel Żak, zastępca rzecznika prasowego KPP w Leżajsku.

Kiedy mężczyzna zauważył, że podchodzi do niego leżajski policjant, ruszył w kierunku al. Wyzwolenia i zatrzymał się dopiero na parkingu WORD w Rzeszowie.

– Młodszy aspirant Szwaja w bezpieczny sposób spowodował, że kierujący fordem wjechał na miejsce parkingowe i dobrowolnie oddał mu kluczyki – dodaje zastępca rzecznika.

Od kierowcy forda było czuć alkohol. Policjant za pośrednictwem numer alarmowego wezwał na miejsce funkcjonariuszy z Rzeszowie. Ci sprawdzili trzeźwość 34-latka. Miał ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i czeka go sąd.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin