REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Muzeum-Zamku w Łańcucie zaprasza dzieci na „Lato pod balonem”

Wakacyjne zajęcia i warsztaty dla dzieci zaplanowano od 25 czerwca do 14 sierpnia 2024 r., od wtorku do piątku (Fot Joanna-Garbulińska/Muzeum Zamek w Łańcucie)

Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na „Lato pod balonem”, które upłynie pod znakiem szlachetnej rywalizacji. Wakacyjne zajęcia i warsztaty dla dzieci zaplanowano od 25 czerwca do 14 sierpnia 2024 r., od wtorku do piątku. Działania edukacyjne, gry i zabawy będą inspirowane historią igrzysk olimpijskich, mitologią grecką oraz zbiorami Muzeum, ogrodami i parkiem.

Zajęcia będą odbywać się w otoczeniu zamku, a w wypadku deszczowej pogody zostaną przeniesione do dawnej Oranżerii. Spotkania są przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Czas trwania zajęć wynosi do 90 minut. Zajęcia zaplanowano na godz. 10.00 oraz 12.00.

Aby wziąć udział w zajęciach „Lato pod balonem”, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja, którą przyjmuje Dział Edukacji Muzealnej: edukacja@zamek-lancut.pl. Zapisy przyjmowane są w dni powszednie, w godz. od 9.00 do 16.00. Koszt udziału w zajęciach: 10 zł/os. Liczba miejsc w grupie ograniczona.

Tematyka zajęć:

Zawodnicy! Na start!

Dla wszystkich miłośników przygód, sportu i dobrej zabawy. Chcesz sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w naszym spacerze na orientację? Rozwiązujcie zagadki – wytężajcie wzrok! Zapraszamy!

Po złoty laur

A oto boginie i bogowie greccy zaklęci w roślinach w przyzamkowym parku. Czy uda się Wam ich odnaleźć?

Rozgrywki zamkowej olimpiady

Jeździectwo, szermierka i tenis, to tylko niektóre ze sportów jakie uprawiali dawni mieszkańcy łańcuckiego Zamku. Dziś Was zapraszamy do rywalizacji. Będziecie mogli wykazać się celnością, sprytem i szybkością.

Koło. Ogień. Sport.

Czy wiesz dlaczego koło i ogień są tak ważne podczas zawodów olimpijskich? Jakie sporty uprawiano w starożytnej Grecji? Spróbujmy wspólnie zastosować się do reguł starożytnych igrzysk w czasie naszych rywalizacji.

Wszystkich miłośników gier stolikowych Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza do rozgrywek w czasie zwiedzania d. Oranżerii. Na piętrze budynku, w Sali 4 można zagrać w szachy, warcaby, kości lub karty.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin