Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Na rowerach przekroczyli polsko-ukraińską granicę. Chcieli dotrzeć do USA

Dwaj śmiałkowie zostali ukarani grzywnami i zawróceni na terytorium Ukrainy. (Fot. BiOSG)

Funkcjonariusze z placówki SG w Medyce zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy na rowerach przekroczyli polsko-ukraińską granicę. Chcieli dotrzeć do USA.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (24 lutego) na odcinku granicy państwowej ochranianym przez strażników granicznych z placówki w Medyce.

– Mundurowi monitorujący ten rejon z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na rowerach przekroczyli granicę w miejscu niedozwolonym. Cudzoziemcy nieświadomi, iż każdy ich ruch jest dokładnie śledzony, z pośpiechem – pieszo i na jednośladach, przedzierali się przez grząski teren i kierowali w głąb Polski. Po kilkunastu minutach byli już w rękach patrolu SG, który na podstawie paszportów ustalił ich dane. Byli to dwaj obywatele Ukrainy w wieku 25 oraz 35 lat. W wyniku rozpytania ustalono, że mężczyźni zamierzali udać się do Niemiec i przez jakiś czas pracować. W tym czasie chcieli wyrobić stosowne dokumenty i docelowo przesiedlić się do Stanów Zjednoczonych – informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Tymczasem zostali ukarani grzywnami w drodze mandatów karnych i zawróceni na terytorium Ukrainy.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin