Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

(Nie) wiemy co jemy – zagłosuj na reprezentantów Podkarpacia!

(Fot. Wikipedia)

Do 28 stycznia 2024 roku trwa głosowanie na najciekawsze filmy zgłoszone do konkursu ImagineEU. W przedsięwzięciu biorą udział uczniowie szkół średnich państw członkowskich UE. W gronie pretendentów do nagrody głównej znaleźli się przedstawiciele siedmiu szkół średnich z Polski, w tym jednej z Podkarpacia. To Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie. Uczniowie nagrali film zatytułowany „(Nie) wiemy co jemy” – informuje Joanna Sowińska, specjalistka ds. informacji europejskiej EUROPE DIRECT Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie.

Warto dodać, że konkurencja jest bardzo duża – nagrodzony zostanie jeden z 837 filmów przygotowanych przez młodych Europejczyków. Film, który zdobędzie najwięcej głosów zagwarantuje jego autorom wyjazd na szkolenie do Brukseli. Oddaj swój głos i wesprzyj uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusz Kościuszki w Lubaczowie!

Jak to zrobić? Zarejestruj się na oficjalnym portalu Komisji Europejskiej: https://tiny.pl/cvqmv ; Potwierdź maila na swojej elektronicznej skrzynce pocztowej; Oddaj głos na stronie: https://tiny.pl/cvqgg.

Chodzi o dostęp do zdrowego jedzenia

ImagineEU to konkurs, przeznaczony dla uczniów ostatnich dwóch klas szkoły średniej, którzy dzięki niemu dowiadują się, jak być aktywnymi obywatelami UE. Uczestnicy mieli za zadanie opracować konkretną propozycję, która zmieni UE na lepsze i przyniesie korzyści wszystkim Europejczykom. W zespołach złożonych z maksymalnie siedmiu osób uczestnicy nakręcili krótkie wideo, w którym przedstawili swoje kreatywne pomysły.

Jak uczniowie przyznają, motywacją do pracy dla nich była nagroda – możliwość trzydniowego wyjazdu do Brukseli. – Przez ponad dwa tygodnie szukaliśmy inspiracji. Rozważaliśmy różne koncepcje, lecz ostatecznie zdecydowaliśmy się na stworzenie inicjatywy w dziedzinie zdrowia publicznego oraz polityki żywnościowej. Nasze wideo pod tytułem „(Nie) wiemy, co jemy” dotyczy sprawy przejrzystości składów żywności. Stosowania składników chorobotwórczych i braku lokalnych produktów w supermarketach. Do wyboru tego, a nie innego pomysłu, skłoniła nas chęć trafienia do jak największej liczby mieszkańców Wspólnoty. Oprócz tego, mamy świadomość, że każdy z nas ma pełne prawo do łatwego dostępu do zdrowego jedzenia – mówią.

Aby przejść do kolejnego etapu konkursu potrzebują znaleźć się w gronie dziesięciu filmików, z największą liczbą głosów. – Jesteśmy jedyną drużyną z Podkarpacia oraz jedną z siedmiu drużyn z całej Polski. O przejście do kolejnego etapu rywalizujemy z niemalże czterystoma grupami. W związku z tym potrzebujemy Waszego wsparcia – proszą.

Pamiętajmy, każdy głos się liczy!

– W imieniu EUROPE DIRECT Rzeszów również zachęcamy Państwa do oddania swojego głosu na uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusz Kościuszki w Lubaczowie. Uważamy, że warto wesprzeć, młodych, aktywnych działających na terenie naszego województwa podkarpackiego. Twój głos może im pomóc! – podsumowuje Ewa Nowak-Koprowicz, kierowniczka EUROPE DIRECT Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin