REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Nocna strona IPN. Już w najbliższą sobotę

Fot. Mat. prasowe

W nocy z 18 na 19 maja Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie otwiera drzwi, przez które na co dzień wejść nie można. Noc Muzeów od lat cieszy się ogromną popularnością. Muzea, galerie sztuki, archiwa i wiele innych instytucji otwiera swoje drzwi dla zwiedzających po zmroku, oferując niezwykłe atrakcje i wydarzenia specjalne. 

Pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 1997 roku w Berlinie. Wydarzenie okazało się wielkim sukcesem, a pomysł podchwyciły wkrótce m.in. Paryż Amsterdam. Obecnie odbywa się ona w ponad 120 europejskich miastach. Także w Polsce Noc Muzeów szybko stała się prawdziwym fenomenem. Pierwszy raz odbyła się w 2003 roku w Muzeum Narodowym w Poznaniu, w kolejnych latach do grona organizatorów dołączyły Kraków i Warszawa.

Dziś trudniej byłoby zapewne wskazać miejsca, gdzie nie odbywają się żadne wydarzenia związane z Nocą Muzeów, a długie kolejki zwiedzających już na stałe wpisały się w krajobraz tego jednego majowego wieczoru. Ten wieczór to nie tylko okazja, by za darmo zobaczyć stałe ekspozycje i najbardziej charakterystyczne kolekcje poszczególnych placówek, ale również szansa, by wejść w miejsca, do których na co dzień nie ma dostępu, a także wziąć udział w wydarzeniach specjalnych, organizowanych tylko tego wieczora.

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zaprasza na ul. Słowackiego 18.

Wstęp wolny, godz. 19:00-24:00

Prezentacja materiałów archiwalnych IPN – zbiorów prywatnych pozyskanych w ramach projektu „Archiwum Pełne Pamięci”.

Wejścia co 45 min. (godz. 19:15, 20:00, 20:45, 21:30, 22:15, 23:00), za okazaniem wejściówek dostępnych od 13 maja 2024 r. w siedzibie IPN Oddział w Rzeszowie przy ul. Słowackiego 18.

 • Mobilne skrzynie z immersyjną edukacją historyczną
 • Prezentacja wystaw: „Stanisław Maczek”, wystawa artefaktów odnalezionych podczas poszukiwań Żołnierzy Niezłomnych
  w województwie podkarpackim
 • Sprzedaż publikacji IPN
 • Kartonale i prezentacja bohaterów polskiej historii w przestrzeni publicznej województwa podkarpackiego
 • Edukacyjne gry planszowe: „Polak Mały”, Pamięć’39”, „Znaj Znak”, „Znaj Znak. Pamięć”, „303”
 • Konkursy historyczne dotyczące wybranych postaci historycznych: gen. Stanisława Maczka, gen. Władysława Andersa; konkursy
  dla najmłodszych
 • Gra miejska Akcja „Kośba”
 • Układanki historyczne
 • Wpinki
 • Kolorowanki
 • Stanowisko informacyjne dotyczące katalogów tematycznych opracowywanych przez Oddziałowe Biuro Lustracyjne IPN
  w Rzeszowie.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin