Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Nocny lot samolotu nad Rzeszowem opóźniony o 24 godziny. Co będzie fotografował?

Zebrany materiał posłuży do analizy strat ciepła miejskiej infrastruktury ciepłowniczej. (Fot. Archiwum)

W nocy z 8 na 9 marca (piątek/sobota) nad Rzeszowem będzie latał samolot wyposażony w kamerę termowizyjną. Przy jej pomocy wykonane zostaną zdjęcia i badania rzeszowskiej sieci ciepłowniczej.

Zebrany materiał posłuży do analizy strat ciepła miejskiej infrastruktury ciepłowniczej. Przygotowany zostanie także raport z potencjalnymi nieprawidłowościami sieci ciepłowniczej oraz ortofotomapa do kartograficznego odwzorowania zdjęć termowizyjnych, niezbędnych do opracowania długoletniego planu inwestycji i remontów MPEC Rzeszów.

– Gdy samolot będzie krążył nad miastem, równolegle w terenie trwały będą prace polegające m.in. na pomiarze temperatury w wyznaczonych miejscach – informuje Dariusz Kotowicz, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Rzeszowie. – Samolot będzie poruszał się po specjalnie zaprojektowanych osiach, tzw. szeregach – dodaje.

Ograniczenie strat ciepła wpływa bezpośrednio na poprawę efektywności wykorzystania energii, pozwala ograniczyć emisje dwutlenku węgla i innych szkodliwych związków do atmosfery a w efekcie ograniczyć koszty związane z przesyłem i dystrybucją ciepła systemowego. 

24-godzinne opóźnienie

Pierwotnie lot był planowany na tę noc (z czwartku na piątek) ale z powodu spodziewanego niskiego pułapu chmur, został przesunięty o 24 godziny i odbędzie się kolejnej nocy (z piątku na sobotę).

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin