Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Nowy park na Baranówce. Mieszkańcy zaniepokojeni: Czy zostaną wycięte drzewa?

Poprawna mapa z zaznaczonym Fun Parkiem (Fot. UM Rzeszów)

Czy przez budowę parku na osiedlu Baranówka zostaną wycięte drzewa? A może winna jest grafika, na której inwestycja została źle zaznaczona? Fun Park jeszcze nie powstał, a już jest tematem dyskusji. 

– Na terenach w rejonie ulic Starzyńskiego, Brydaka i Osmeckiego powstanie tor z przeszkodami. Będzie to świetne uzupełnienie terenów rekreacyjnych na os. Baranówka – informuje Kancelaria prezydenta Rzeszowa. 

Nie będzie to zwykły park, ale Fun Park. I składać się będzie z trzech torów do jazdy wyczynowej rowerami, rolkami, hulajnogami, deskorolkami. Każda z innym stopniem trudności, tak by mogli z nich korzystać zarówno najmłodsi jak i ci już bardziej zaawansowani w jeździe np. rowerem. Parku chcieli mieszkańcy, którzy wybrali go w głosowaniu w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim. 

Drzewa w Rzeszowie pod topór?

Wraz z informacją, udostępniono grafikę, na której zaznaczono wielkość parku. I ta grafika wywołała wśród mieszkańców niepokój na jednej z Facebookowych grupek.

– Na profilu Prezydenta Fijołka pojawił się post o budowie FunParku w okolicy Brydaka, realizowanego z RBO. Jeśli wierzyć grafice, to pod topór pójdzie sporo drzew na tym osiedlu. Może warto tę sprawę monitorować, dopytać czy to tak ma być? – dopytuje pan Mirek. 

Pierwotna, błędna wersja mapy, jak się okazało, wywołała spore poruszenie wśród mieszkańców (Fot. UM Rzeszów)

Z odpowiedzią błyskawicznie przyszedł Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa:

– Żadne drzewo nie zostanie wycięte- zapewnił. – Tor powstanie pomiędzy alejką spacerową w drzewami – doprecyzował. 

Bo grafika była zła…

Okazało się, że winna zamieszaniu jest… źle zaznaczona linia na obrazu ilustrującym inwestycje.

– Grafika jest źle zrealizowana, projekt zgłaszałem z mieszkańcami osiedla Baranówka i opracowaną koncepcję – skomentował Mateusz Maciejczyk, radny rady Miasta Rzeszowa. 

Wtórował mu Artur Gernand:

– Na grafice został zaznaczony, tylko orientacyjnie, teren przyszłej inwestycji, który jest ograniczony alejkami – tłumaczy urzędnik. – Żadna wycinka nie wchodzi w grę – drzewa są niezbędnym elementem terenów wypoczynkowych, rekreacyjnych. Przepraszamy, jeśli spowodowaliśmy zaniepokojenie grafiką – dodał przedstawiciel Kancelarii Prezydenta. 

Na koniec całe zamieszkanie skomentowała pani Agnieszka:

– Po co ktoś upowszechnia nieprawdziwą wizualizację? To normalna praktyka u developerów, ale żeby też w gabinecie prezydenta…

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin