Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Od marca zmiany w nocnej i świątecznej opiece. W USK przy ul. Szopena już jej nie będzie. Co w zamian?

Od 18 marca w szpitalu MSWiA w Rzeszowie planowane jest otwarcie punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (Fot. arch. MSWiA).

Na terenie Podkarpacia funkcjonują 32 punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Pomoc w nich udzielana jest od poniedziałku do piątku, w godz. od 18 do 8 dnia następnego, oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy. – Dla punktu w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Szopena, 29 lutego 2024 będzie ostatnim dniem pracy. Od 18 marca planowane jest otwarcie nowego punktu w Szpitalu MSWiA przy ul. Krakowskiej 16 – mówi Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego NFZ.

Będzie to pierwsza od wielu lat zmiana w lokalizacji punktów. Finalnie jednak ich liczba pozostanie ta sama.

Kiedy po pomoc do NiŚOZ

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta możemy skorzystać w razie: nagłego zachorowania, lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotnego uszczerbku na zdrowiu. Zastosowane zaś środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy. A także wtedy gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Nie obowiązuje rejonizacja.

– Pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu. Niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza czy pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej złożył swoją deklarację – informuje Rafał Śliż.

W samym Rzeszowie 4 punkty

Warto wiedzieć, że liczba punktów takiej pomocy w Rzeszowie i najbliższej okolicy jest dość duża w porównaniu do podobnych miast w Polsce. Oprócz wspomnianego szpitala MSWiA, znajdują się one w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 na ul. Lwowskiej, Szpitalu Miejskim na ul. Rycerskiej i Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia na ul. Witolda, a także w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Rudnej Małej, Zespole Opieki Zdrowotnej nr 2 w Sokołowie Młp. oraz Centrum Medycznym w Łańcucie.

Wykaz wszystkich 32 punktów NiŚOZ wraz z telefonami można znaleźć na stronie www.nfz-rzeszow.pl w zakładce pacjenci/gdzie się leczyć.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin