REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Zmiany w programie Festiwalu Klasyki Polskiej w Rzeszowie

22 czerwca o godz. 19 pełen humoru spektakl „Ambasador” Sławomira Mrożka, z wcielającym się w rolę tytułową Andrzejem Mastalerzem. (Fot. archiwum Teatru Klasyki Polskiej).

Od 19 do 22 czerwca na scenie rzeszowskiego Instytutu Teologiczno-Pastoralnego mieliśmy zobaczyć cztery wybitne sztuki w wykonaniu znanych aktorów. Z przyczyn niezależnych od organizatorów, w pierwotnym terminie zobaczymy tylko jeden spektakl.

Teatr Klasyki Polskiej studiuje i wystawia najwybitniejsze polskie dramaty oraz adaptacje arcydzieł polskiej literatury, zgodnie z ich literą i duchem, w oparciu o rzetelny warsztat i we współpracy z wybitnymi twórcami teatru. Jedną z form działalności teatru są objazdy po kraju, oraz zagraniczne tournée, adresowane przede wszystkim do rozsianej po świecie Polonii. W czerwcu Teatr Klasyki Polskiej organizuje festiwal w Rzeszowie.

– Dawno się zorientowaliśmy, że skłonność teatru do wychodzenia naprzeciw publiczności, kierowania się jej gustami,  skłania ku graniu repertuaru współczesnego, a także ku uwspółcześnianiu klasyki polskiej i światowej. Granie klasyki zgodnie z jej literą i duchem, lub raczej oddelegowanie stosownej energii, aby rezultaty sceniczne były jak najbliższe literze i duchowi, to jest w zasadzie idea teatru Klasyki Polskiej, którą my tutaj reprezentujemy zarówno osobiście, jak i instytucjonalnie – mówił podczas konferencji prasowej Jarosław Gajewski, dyrektor Teatru Klasyki Polskiej.

Dariusz Kowalski, aktor i zastępca dyrektora do spraw artystycznych Teatru wspomina początki teatru Klasyki Polskiej, które sięgają 2020 roku.

– Jako fundacja zaczynaliśmy od „Zemsty” Aleksandra Fredy. Często pisał on swoje sztuki wierszem, który jest najwyższą formą mowy scenicznej. Dla nas to wielkie wyzwanie  móc  zmierzyć się z takim tekstem, no i ogromna satysfakcja, że jest on przez widzów tak pozytywnie odbierany – to niezwykle budujące. Oprócz „Zemsty” w naszym repertuarze mamy też inne spektakle fredrowskie: „Dożywocie”, „Śluby panieńskie”oraz „Trzy po trzy” – przedstawienie, które po raz pierwszy zagramy w Rzeszowiezdradził Dariusz Kowalski, aktor i zastępca dyrektora do spraw artystycznych Teatru podczas konferencji prasowej.

Konferencja prasowa, podczas której przedstawiono szczegóły Festiwalu Klasyki Polskiej w Rzeszowie (Fot. Mat. prasowe)

AKTUALIZACJA

– Z powodów niezależnych od naszej instytucji informujemy o przełożeniu trzech spektakli zaplanowanych w ramach Festiwalu Klasyki Polskiej w Rzeszowie. Przedstawienia „Trzy po trzy”, „Zemsta” oraz „Dożywocie”, które miały odbyć się w czerwcu w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, zostaną przeniesione na inny termin, o którym poinformujemy. W Instytucie wystawimy natomiast spektakl „Ambasador” z Andrzejem Mastalerzem w roli głównej. Serdecznie zapraszamy Państwa na tę bestsellerową sztukę – czytamy w oświadczeniu organizatorów. Spektakl zaplanowano na 22 czerwca o godz. 19.

Bilety na ,,Ambasadora” dostępne są na stronie Teatr Klasyki Polskiej Sławomir Mrożek „Ambasador” – Rzeszów Instytut Teologiczno-Pastoralny, 22 czerwca | Kupuj Bilety Online – biletyna.pl 

Fot. archiwum Teatru Klasyki Polskiej

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin