REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Paweł Piskorz, menedżer Texom Stali Rzeszów przed meczem z Orłem Łódź: – Każde zwycięstwo biorę w ciemno

– Liczę, że uda się utrzymać Rzeszów jako niezdobytą twierdzę – mówi Paweł Piskorz, menedżer Texom Stali Rzeszów (Fot. Marcin Jeżowski)

W sobotę (godz. 19) żużlowcy Texom Stali Rzeszów meczem przy Hetmańskiej z drużyną H.Skrzydlewska Orzeł Łódź zainaugurują sezon 2024 w Metalkas 2. Ekstralidze. Podkarpacki beniaminek w środę i czwartek (godz. 18.45) będzie trenował na własnym torze.

– Inauguracja sezonu ligowego zbliża się wielkimi krokami. Czuć już przy Hetmańskiej atmosferę żużlowego święta?

– Na pewno czuć atmosferę święta. Czekamy na tę inaugurację, ja też, jako menedżer nie mogę się jej doczekać. Liczę na gorący doping rzeszowskich kibiców. Mam nadzieję, że dobrze wjedziemy w ten sezon i uda się to spotkanie wygrać.

– Wygraną 46-44 bierze Pan w ciemno?

– Szczerze powiedziawszy, każde zwycięstwo będzie dla mnie bardzo istotne. Pierwszy mecz dla jednych i drugich jest zawsze jedną wielką niewiadomą. Liczę, że uda się utrzymać Rzeszów jako niezdobytą twierdzę. Chcemy wejść w sezon zwycięstwem, ale uważam też, że jadąc do Łodzi, nie pojedziemy bronić zaliczki z pierwszego meczu, tylko pojedziemy tam po prostu po zwycięstwo.

– Przed sobotą nie brakuje jednak problemów Pana zespole

– Na tę chwilę mamy trzech kontuzjowanych zawodników: Jakuba Pocztę, Mateusza Świdnickiego i Marcina Nowaka. Jakuba na pewno nie zobaczymy w sobotnim meczu, a co do Mateusza i Marcina, którzy mają drobne urazy, to decyzja zapadnie po środowo-czwartkowych treningach.

– Ostatnio nie mieliście okazji do treningów w Rzeszowie, bowiem tor został – jak informował prezes Michał Drymajło – zniszczony przy okazji meczów piłkarskich…

– Było trochę problemów ale udało się doprowadzić tor do dobrego stanu. Będziemy trenować w środę i czwartek. W piątek mamy dzień przerwy, bo są piłkarskie derby Rzeszowa. Mam nadzieję, że na sobotę uda nam się przygotować tor i będzie on w miarę powtarzalny i przypominał ten z treningów.

– Co Pan powie o Orle Łódź?

– Całkowicie nowy skład. Uważam, że Orzeł wcale nie jest słabą drużyną, bo z Lukem Beckerem, Benjamin Basso na U24, Oliver Berntzon też prezentuje bardzo solidny poziom. Oskar Polis jest ponoć w wyjątkowej formie, bo był szybki na treningach i w sparingach. Na pewno będą to ciekawe zawody. Jest przecież jeszcze Mateusz Bartkowiak na juniorce, ale uważam, że nasi juniorzy zrobili znaczny postęp. Mamy wzmocniony skład i tak jak mówiłem, liczę na dobry i ciekawy mecz.

– Rozumiem, że cel rzeszowskiej drużyny na ten sezon nie uległ zmianie…

– W pierwszej kolejności jest to utrzymanie. Oczywiście, chcemy być jak najwyżej w końcowym rozrachunku, ale to już wszystko wyjdzie w trakcie sezonu.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin