
- Женские бежевые сникерсы на платформе танкетке зимние кроссовки теплые на меху эко-кожа зима — цена 1480 грн в каталоге Сникеры ✓ Купить женские вещи по доступной цене на Шафе , Украина #175819778
- ir jordan 11 bred game worn 1996 finals auctio
4 marca 2020 roku, epidemiolodzy stwierdzili w Polsce pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. O „pacjencie zero” poinformował ówczesny minister zdrowia Łukasz Szumowski. Był to 66-letni mężczyzna z województwa lubuskiego, który wrócił z Niemiec. Tydzień później na COVID-19 zachorowała 57-letnia mieszkanka Leżajska. Pandemia spowodowała opóźnienia w diagnostyce i pogorszenie skuteczności terapii wielu chorób.
W Polsce kolejne cztery przypadki zakażenia potwierdzono 6 marca, a do końca miesiąca było ich ponad 2,5 tysiąca. Na Podkarpaciu koronowirusa potwierdzono u 57- letniej pielęgniarki z Leżajska, która trafiła do szpitala w Łańcucie.
Pierwszy zgon osoby zakażonej koronawirusem potwierdzono w Polsce 12 marca. Zmarła 57-letnia kobieta, która leżała pod respiratorem w szpitalu w Poznaniu. Na Podkarpaciu śmiertelną ofiarę koronawirusa potwierdzono w poniedziałek, 16 marca w szpitalu w Łańcucie. Zmarłym był 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.
Rozpoczął się lockdown

Wraz z pierwszymi zachorowaniami rozpoczęto wprowadzanie mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa obostrzeń i restrykcji. Pojawiły się wezwania do ograniczenia kontaktów międzyludzkich, zawieszono działalność między innymi pubów, restauracji czy barów.
20 marca w całym kraju wprowadzono stan epidemii. Obowiązywał zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób, ograniczenia w przemieszczaniu się, zawieszono działalności instytucji kultury, zamknięto szkoły i uczelnie wyższe, choć wtedy rząd zapowiadał jedynie, że to na kilka tygodni i nauka wróci po zbliżającej się Wielkanocy. Tak się nie stało, a w kolejnych dniach zaostrzono zasady. Wprowadzono m.in. zakaz przemieszczania się z wyjątkiem dojazdu do pracy, załatwiania niezbędnych życiowych spraw i wolontariatu oraz całkowity zakaz zgromadzeń. Ograniczenia dotyczyły też placów zabaw, a także lasów.
Szpitale wykonywały jedynie zabiegi ratujące życie i działały jak placówki zakaźne, w których leczono pacjentów zakażonych koronawirusem. Zakazane były też odwiedziny chorych.
Szpitale tymczasowe i szczepienia

Jesienią 2020 r. rozpoczęła się druga fala pandemii. Obowiązywał nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych, zamknięte były restauracje, baseny, sanatoria, salony fryzjerskie, kina i teatry i inne. Nauka nadal odbywała się zdalnie. Symbolem tamtego okresu stały się zamknięte na 1 listopada cmentarze.
W związku z rozwojem II fali epidemii, rząd zadecydował o utworzeniu szpitali tymczasowych dla pacjentów z COVID-19. Pierwszy szpital został otwarty 29 października 2020 na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie, z czasem w każdym województwie powstał co najmniej jeden obiekt tego typu. Na Podkarpaciu taką funkcję od 26 listopada, pełnił szpital MSWiA w Rzeszowie w nowo wybudowanym skrzydle.

Pod koniec grudnia do Polski trafiły pierwsze szczepionki przeciw COVID-19, na początku dla personelu medycznego. Kolejne grupy obywateli – podzielone rocznikami od osób najstarszych run the jewels x nike sb dunk low – mogły zaszczepić się wiosną 2021 r. według harmonogramu przewidzianego w Narodowym Programie Szczepień.
Wtedy też przyszła III fala pandemii, a wraz z nią zaostrzenie zasad lockdownu. W szczycie zachorowań w szpitalach leżało wtedy ok. 30 tys. zakażonych i ponad 3 tys. osób pod respiratorami. Lekarze musieli organizować dodatkowe miejsca dla pacjentów i zajmowa Paul Pierce giving his Nike Max P2 V awayć się dziedzinami spoza swojej specjalizacji, bo brakowało zakaźników.
To już koniec?
Nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych z wyjątkiem placówek medycznych i aptek oraz obowiązek kierowania na izolację i kwarantannę zniesiono 28 marca 2022 r. 16 maja 2022 r. zmieniono stan epidemii na stan zagrożenia epidemicznego. Do tego czasu (od 4 marca 2020 r.) potwierdzono w Polsce ok. siedmiu mln przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło ponad 120 tys. zakażonych nim osób.
Od początku 2025 roku potwierdzono ponad 13 tysięcy zakażeń koronawirusem. Rzeczywista ich liczba nie jest jednak znana, ponieważ nie ma już obowiązku raportowania pozytywnych testów.