REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Pociągiem na wakacje do Kołobrzegu, Świnoujścia i na Hel! Jest nowy rozkład jazdy

Nowy rozkład jazdy pociągów będzie obowiązywał od 9 czerwca (Fot. Mat. prasowe PKP)

Od niedzieli, 9 czerwca, będzie obowiązywał nowy rozkład pociągów, zarówno dalekobieżnych Intercity, jak i jeżdżących po Podkarpaciu, obsługiwanych przez spółkę Polregio. Wakacyjna oferta PKP Intercity została rozwinięta w porównaniu do ubiegłorocznej. 

W trakcie wakacji zostanie utrzymana dotychczasowa oferta dla Rzeszowa, z którego (tam i z powrotem) będzie kursować  18 par pociągów oraz z Przemyśla, który obsłuży 16 par pociągów. W sezonie letnim mieszkańcy Przemyśla i Rzeszowa zyskają  dodatkową możliwość podróży do i z Kołobrzegu. Wydłużeniu ulegnie relacja pociągu IC Grottger. Obecnie połączenie jest realizowane  na trasie Przemyśl – Wrocław, a od 29 czerwca skład będzie dojeżdżał właśnie do Kołobrzegu. Pociąg tych relacji wyruszy na tory w wakacyjne soboty. 

Dojedziemy na Hel i do Szczecina 

Dodatkowo zostanie wydłużona relacja pociągu IC Heweliusz, kursującego na co dzień w relacji Wrocław – Gdynia, który wyruszy z Przemyśla do Trójmiasta w wakacyjne niedziele.

Ponadto nad polskie morze kursuje także pociąg  IC Artus, który w wakacje kończy swój bieg na Helu.

Z kolei IC Przemyślanin zabierze pasażerów miedzy innymi do Ustki, Koszalina, Międzyzdrojów, Szczecina czy Świnoujścia. Oba pociągi rozpoczynają i kończą swój bieg w Przemyślu, a po drodze zatrzymują się w Przeworsku, Łańcucie, Rzeszowie i Dębicy. 

W okolice górskich szlaków mieszkańców województwa podkarpackiego zabierze natomiast IC Matejko, który kursuje do Jeleniej Góry.

Bogata jest oferta połączeń do Krakowa. Pomiędzy stolicami województw będzie kursować 18 par pociągów, a Kraków z Przemyślem połączy 14 par pociągów.

Chcąc udać się do Warszawy, rzeszowianie mogą skorzystać z 4 bezpośrednich pociągów, a przemyślanie z 3 połączeń. 

Pociągiem za granicę 

PKP Intercity dla mieszkańców Podkarpacia oferuje również siatkę połączeń zagranicznych.

Z Przemyśla przez Rzeszów kursuje pociąg IC Wawel, który podróżnych  zabierze do Berlina. Osoby chcące dostać się do Pragi mogą z kolei skorzystać z pociągu IC Cracovia.

Z kolei do Austrii do miejscowości Graz z Przemyśla przez Rzeszów można udać się pociągiem IC Porta Moravica. 

Dostosowanie do prac modernizacyjnych 

Obowiązująca od 9 czerwca br. korekta rozkładu jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Ze względu na prace inwestycyjne, planowane przez zarządcę infrastruktury, zamknięta jest linia kolejowa numer 25 na odcinku Ostrowiec Świętokrzyski – Sandomierz. Na tym odcinku autobusy  komunikacji zastępczej pojadą za pociągi: IC San oraz IC Witos kursujące na trasie Warszawa – Przemyśl – Warszawa. 

Informacja dla podróżnych 

W okresie wprowadzania nowej korekty rozkładu jazdy do dyspozycji pasażerów, na największych dworcach w Polsce, będą informatorzy mobilni. Pomogą oni podróżnym ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

Informacje o rozkładzie jazdy oraz aktualne komunikaty dostępne są na stronie www.intercity.pl. 

Dla pasażerów funkcjonuje także ogólnodostępny  numer infolinii PKP Intercity. Infolinia dostępna jest pod numerem telefonu 22 322 22 22 całodobowo przez 7 dni w tygodniu dla abonentów krajowych i zagranicznych. Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora. 

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin