Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Prace na SOR szpitala MSWiA w Rzeszowie wciąż trwają. Jak długo jeszcze?

Fot. Arch. MSWiA w Rzeszowie

14 lutego, 2024 roku, zapytaliśmy w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji czy znają aktualny termin otwarcia SOR-u, przy szpitalu MSWiA w Rzeszowie. Drugiego w stolicy Podkarpacia, który miał być uruchomiony w IV kwartale 2020 roku. „Prace na SOR w szpitalu MSWiA w Rzeszowie jeszcze trwają. Oddział zostanie uruchomiony po ich zakończeniu.”- przeczytaliśmy w odpowiedzi Wydziału Prasowego Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA.

Z pisma, które otrzymaliśmy wynika także, że „pod koniec stycznia br. udało się ukończyć prace w ramach działań gwarancyjnych. W nowym budynku funkcjonują aktualnie: Blok Operacyjny; Oddział Chirurgiczny z Pododdziałem Urazowo-Ortopedycznym; Oddział Neurologiczny; Dział Fizjoterapii; Dział Techniczny.

Sprawdzono już też lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego usytuowane na dachu placówki.

Odciąży SOR w KSW nr 2

Utworzenie drugiego szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR) jest bardzo ważne dla mieszkańców Rzeszowa i całego regionu. Warto zauważyć, że swoim zasięgiem nowy SOR obejmie także pacjentów z powiatu bieszczadzkiego. Dzięki czemu odciąży działający SOR w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2, który rocznie przyjmuje kilkadziesiąt tysięcy chorych. Zlokalizowanie nowego oddziału ratunkowego w niedużej odległości od autostrady A4 oraz w przebiegu ruchliwych dróg nr 94 i 19 pozwoli na skrócenie o kilkanaście minut dotarcia do szpitala pacjentów z zachodnio-północnej części miasta i terenów przyległych.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin