REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Produkowali narkotyki w domu jednorodzinnym w Rzeszowie. Jest akt oskarżenia

Fot. arch. Prokuratury Krajowej

Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, skierował do Sądu Okręgowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko 6 członkom zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się produkcją klefedronu. Wśród oskarżonych jest Mariusz S. (51 lat), Henryk K. (55 lat), Dominik K. (50 lat), Grzegorz S. (41 lat), Jacek R. (42 lata), Krystian Z. (25 lat). Śledztwo było prowadzone wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji.

Oskarżonym zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowany z art. 258 § 1 kk oraz wytwarzanie znacznych ilości narkotyków w postaci klefedronu, kwalifikowane z art. 53 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Czyny zarzucane oskarżonym zagrożone są kara do 15 lat pozbawienia wolności – czytamy na stronie Prokuratury Krajowej.

Psychotropy produkowali w masowych ilościach

Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zajmowali się wytwarzaniem w domu jednorodzinnym w Rzeszowie, w co najmniej ośmiu cyklach produkcyjnych, znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci klefedronu. W okresie od czerwca 2022 roku do lutego 2023 roku, oskarżeni wytworzyli łącznie 75 kg klefedronu. W dniu zatrzymania zabezpieczono substancję psychotropową w postaci klefedronu w formie płynnej w ilości 238 litrów oraz 26 kg.

W trakcie przeszukań funkcjonariusze ujawnili substancje psychotropowe, półprodukty, instrukcje, sprzęt to wytworzenia klefedronu. Substancje chemiczne były dostarczane bezpośrednio do miejsca produkcji lub były przechowywane w specjalnie wynajętych magazynach i kontenerach.

Trzech oskarżonych przyznało się do popełnienia zarzucanych im przestępstw i złożyło obszerne wyjaśnienia dotyczące przedmiotu prowadzonego postępowania. Pozostali oskarżeni nie przyznali się do popełniania zarzucanych przestępstw i skorzystali z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Klefedron – silnie uzależniający narkotyk

Działanie klefedronu: bardzo silne pobudzenie psychoruchowe, zachwianie równowagi, gwałtowne zmiany reakcji – pobudzenie – „odlot”- halucynacje, chwilowy powrót do rzeczywistości – silne pobudzenie, wysoka potliwość, wyraźnie podwyższone lub obniżone tętno i ciśnienie, wysoka temperatura ciała lub gwałtowny spadek, zaburzenia w układu oddechowego i pracy układu sercowo-naczyniowego.

Możliwa blokada odczuwania bólu, gwałtowne ataki, działania stymulujące z możliwą euforią i podnieceniem, otwartością i chęcią do kontaktu, drżenie rąk, rozszerzone źrenice, trudność opanowania, narkotyk o dużym potencjale uzależnienia poprzez ogromny wyrzut dopaminy.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin