REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 22 lutego 2024

Przyczyną śmierci siatkarza Avii Solar Sędziszów Małopolski było utonięcie

Nie żyje Jakub Opoń, siatkarz z Podkarpacia
Jakub Opoń grał w Avii Solar Sędziszów. Znaleziono go martwego w rzece Stobnica k. Strzyżowa. (Fot. Facebook Avia Solar Sędziszów)

Prokuratura Rejonowa w Strzyżowie prowadzi czynności dotyczące nagłej śmierci 30-letniego siatkarza Jakuba Oponia, który występował w drużynie Avii Solar Sędziszów Małopolski. W ub. tygodniu został on znaleziony martwy w rzece Stobnica w Żyznowie. Jak informuje rzeszowska prokuratura, przyczyną śmierci sportowca było utoniecie.

Tydzień temu, w sobotę o godz 1 w nocy, znajomi siatkarza mieli odwieźć go do domu w Godowej, koło Strzyżowa. Niestety Jakub Opoń nie dotarł do swojego miejsca zamieszkania. Poszukiwania prowadzili jego bliscy, znajomi, strażacy z okolicznych jednostek OSP oraz lokalne grupy poszukiwawcze z Korczyny (Legion Gerarda) i z Rzeszowa (STORAT). W akcji zaangażowanych było 100 osób. Ciało siatkarza znaleziono w rzece w niedzielę, 19 listopada.

Na 23 listopada wyznaczono przeprowadzenie sekcji zwłok Jakuba Oponia. W piątek poznaliśmy jej wyniki.

– Po czwartkowej sekcji zwłok Jakuba Opinia, można stwierdzić, że przyczyną śmierci było utonięcie. To prawdopodobnie był nieszczęśliwy wypadek – poinformował nas w piątek prokurator Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Nie było na ciele denata żadnych śladów, które wskazywałyby, że do zgonu przyczyniły się osoby trzecie. Pobrano też próbki na alkohol i środki odurzające w jego organizmie, ale nie znamy jeszcze wyników. Zwłoki poddane zostaną jeszcze badaniom histopatologicznym.

Badanie histopatologiczne polega na analizie pod mikroskopem materiału pobranego od pacjenta lub osoby zmarłej. Wyniki takiego badania są niezwykle pomocne także w diagnostyce pośmiertne. Na podstawie wycinka pobranego w trakcie sekcji zwłok można określić, np. czy uszkodzenie tkanek nastąpiło za życia czy po śmierci.

_____

ZOBACZ TEŻ:

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin