Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 22 maja 2024

Nie żyje siatkarz Jakub Opoń. Jego ciało znaleziono w rzece

Nie żyje Jakub Opoń, siatkarz z Podkarpacia
Jakub Opoń grał w Avii Solar Sędziszów. Został znaleziony martwy w rzece Stobnica k. Strzyżowa. (Fot. Facebook Avia Solar Sędziszów)

Jakub Opoń, siatkarz 2-ligowej Avii Solar Sędziszów Małopolski, został odnaleziony martwy w rzece Stobnica w Żyznowie k. Strzyżowa. Na razie nie są znane przyczyny jego śmierci 30-latka. Trwają czynności związane z ustaleniem jak doszło do tego zdarzenia.

Poszukiwania Jakuba Oponia zaczęły się w sobotę, bo po spotkaniu ze znajomymi, siatkarz nie wrócił do domu. Co prawda około godziny 1 w nocy z piątku na sobotę został odwieziony niemal pod same drzwi, jednak siatkarz w dalszą drogę, w kierunku Strzyżowa. Kontakt z nim się urwał i w niedzielę jego bliscy rozpoczęli poszukiwania. Tego dnia po godz. 15 zwłoki siatkarza wydobyto z rzeki Stobnica.

Trener Tomasz Józefacki: w piątek na treningu żartował

Wspomina go trener drużyny siatkarskiej z Sędziszowa Małopolskiego.

– Kuba grał na pozycji libero w podstawowym składzie – mówi Tomasz Józefacki. – Ostatnio widzieliśmy się z nim podczas treningu w piątek, który odbył się w godzinach od 18 do 20.30. Nic nie wskazywało, że jest w złym nastroju. Kuba żartował, zachowywał się tak, jak zwykle. W sobotę jechaliśmy z Sędziszowa do Jasła na mecz. Zajechaliśmy do Rzeszowa, a później w Strzyżowie zamierzaliśmy wziąć Jakuba do autobusu, ale go nie było. Wysyłaliśmy do niego smsy, ale nie odpowiedział. O godzinie 15 w niedzielę dowiedzieliśmy się od służb, że Jakub nie żyje.

Trener dodał, że Jakub Opoń był lubiany w drużynie. Tworzył w niej dobrą atmosferę, koledzy go lubili.

– Nie wiadomo dlaczego to się stało, bo nasza drużyna siatkarska odnosiła sukces, za sukcesem. To dla nas nieodżałowana strata – dodał trener.

Przyczyny śmierci Jakuba Oponia bada prokuratura

– Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Strzyżowie – poinformowała kom. Katarzyna Kosturek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. – W niedzielę po godz. 15 potwierdziliśmy tragiczne zdarzenie oraz tożsamość mężczyzny. Obecnie wyjaśniamy n dokładne okoliczności dotyczące tego, co mogło doprowadzić do tak tragicznego finału.

W czwartek odbędzie się sekcja zwłok zwłok Jakuba Oponia. Prokuratura Rejonowa w Strzyżowie wstępnie wykluczyła udział osób trzecich w śmierci siatkarza. Dla dobra śledztwa nie chce jednak na razie udzielać żadnych informacji na temat okoliczności zgonu. Prokurator Agata Nazarowicz informuje, że mamy do czynienia z nieszczęśliwym wypadkiem. Na razie nie wiadomo w jakich okolicznościach siatkarz znalazł się w rzece.

Jakub Okoń grał w klubach siatkarskich z Podkarpacia, takich jak: Wisłok Strzyżów, Karpaty Krosno, a od ubiegłego roku w 2-ligowym klubie Avia Solar Sędziszów Małopolski. Wcześniej grał również w piłkę nożną w KS Godowa (klasa B3 Rzeszów).

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin