REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 21 czerwca 2024

Resovia mocno wierzy w utrzymanie. Dziś mecz z Chrobrym Głogów

Gracze Rafała Ulatowskiego, by myśleć o wygranej, muszą zagrać lepsze zawodny niż podczas ostatniego meczu z Miedzią Legnica. (Fot. Paweł Golonka/CWKS Resovia S.A.)

– Uważam, że oprócz ludzi w klubie, w sztabie, w szatni nikt nie wierzy, że możemy się utrzymać, tak że to jest naszym plusem powiedział w rozmowie z kanałem Resovia TV, bramkarz „Pasiaków”, Branislav Pindroch, zaznaczając, że przy Wyspiańskiego 22 nikt nie wątpi w zrealizowanie tej trudnej misji. Rzeszowianie dziś postarają się to potwierdzić w meczu z Chrobrym Głogów.

PIŁKA NOŻNA. FORTUNA I LIGA

Branislav Pindroch zwraca uwagę, że do meczu w Głogowie jego team musi przystąpić z chłodną głową, a nade wszystko z zamiarem zwycięstwa.

– Musimy utrzymać emocje, żeby one nas nie związały do wykonania zadania, jakim jest pokonanie Chrobrego. Rywale także walczą o utrzymanie i zdają sobie sprawę, że jak przegrają, też będą w trudnej sytuacji. Uważam, że ten mecz będzie dla nas bardzo ważny względem tego, jak później będzie wyglądała nasza sytuacja – mówi rozmówca Resovia TV.

Ekipa z Wyspiańskiego wciąż traci do znajdującej się tuż nad nią Polonii Warszawa 1 pkt, więc na trzy kolejki przed końcem sezonu, ta strata wydaje się zdecydowanie do odrobienia, tym bardziej że „Czarne Koszule” już w tej serii gier zagrają z bardzo wymagającym zespołem, który wciąż jest w grze o Ekstraklasę – Górnikiem Łęczna. Rzeszowianie wprawdzie muszą oglądać się na drużynę ze stolicy, ale przede wszystkim powinni stanąć na wysokości zadania i przywieźć ze Śląska pełną pulę. Jeśli tak się stanie, to grający w niedzielę warszawianie znajdą się pod kreską i to będą musieli gonić resoviaków.

Patrzą tylko przed siebie

– Jest to dla nas plusem, że możemy patrzeć tylko do przodu. Polonia patrzy w dół, jak my zagramy i jest pod taką swoją presją – mówi o szansach na utrzymanie rozmówca Resovia TV.

Dzisiejszy przeciwnik „Pasiaków”, jak wspomniał Pindroch, również nie jest pewny swojej przyszłości na zapleczu Ekstraklasy. Chrobry ma przewagę 5 „oczek” nad drużyną z Podkarpacia i z pewnością nie pójdzie gościom na rękę. Przyjezdni mocno jednak wierzą w siebie.

– Nasz cel od początku sezonu był trudny. Wszyscy zdali sobie sprawę, że po tych zmianach, które były latem, będzie ciężko, ale będziemy walczyć do końca. Jesteśmy do tego przygotowani i myślę, że wszystko jest w naszych rękach i nogach. Przy dobrej grze i zdobyciu punktów można pomyśleć nad tym, że zostajemy w 1. lidze – zakończył bramkarz biało-czerwonych.

CHROBRY Głogów – RESOVIA

Sobota, godz. 15

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin