czw. 19 września 2024

„Stalówka” na dnie. Trwa czarna seria beniaminka ze Stalowej Woli

Szósta porażka Stali Stalowa Wola stała się faktem. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego przegrali przed własnymi kibicami z innym beniaminkiem Pogonią Siedlce i zakotwiczyli na dnie tabeli.

PIŁKA NOŻNA. BETCLIC 1. LIGA

Zarówno Stal, jak i Pogoń przystępowały do tego spotkania z identycznym bilansem ligowych liczb. Oba beniaminki legitymowały się tylko jednym punktem, a w dodatku takim samym stosunkiem bramek zdobytych i straconych. Starcie outsiderów lepiej zaczęło się dla miejscowych. Po dośrodkowaniu Jakuba Górskiego piłka trafiła pod nogi niepilnowanego Jakuba Banacha, który otworzył wynik meczu. Były to jednak miłe złego początki. Stal, podobnie jak w Opolu zagrała znacznie słabsze drugie 45 minut, co wykorzystała Pogoń. Goście po zmianie stron trzykrotnie zmusili do kapitulacji Adama Wilka i to siedlecki beniaminek mógł cieszyć się z premierowej wiktorii.

Trener „Stalówki” po meczu zwrócił uwagę, że jego zespół boryka się z kilkoma problemami – finansowymi czy zdrowotnymi, a ten drugi aspekt mocno zaważył na postawie jego zespołu w potyczce z Pogonią.

– Zbyt wielu zawodników mamy chorych, żeby móc rzetelnie taki mecz zagrać do końca. Sportowo na pewno więcej mogliśmy wyciągnąć z pierwszej połowy, bo tak nam się wydawało, że musi być ona zakończona zdecydowanym prowadzeniem, żebyśmy mogli myśleć o punktach. Niestety, te dwie, trzy sytuacje można było zakończyć lepiej. Widać było, że z każdą upływającą minutą coraz bardziej nie ma nas na boisku. Mamy tylko jeden punkt po siedmiu kolejkach. To jest na pewno niedopuszczalne, coś, co nie powinno się zdarzyć. W przynajmniej czterech spotkaniach byliśmy bliżej zwycięstwa niż przeciwnik, a nie punktowaliśmy – mówił Ireneusz Pietrzykowski.

STAL Stalowa Wola – POGOŃ Siedlce 1-3 (1-0)

1-0 Banach (27.), 1-1 Majewski (52.), 1-2 Szuprytowski (65.), 1-3 Majewski (90.)

STAL: Wilk – Kowalski (71. Fedejko), Jończy, Banach, Lelek, Zaucha (61. Pchełka), Mydlarz, Wojtkowski (71. Soszyński), Górski (82. Bystrek), Chełmecki, Strózik

POGOŃ: Pruchniewski – Szuprytowski, Sinior (46. R. Majewski), Pyrdoł, Milasius (80. Okusami), Zinkiewicz (46. M. Majewski), Dzięcioł (46. Hrnciar), Krzyżak, Cassio, Demianiuk, Pik (46. Danielewicz).

Sędziował Szymon Łężny (Kluczbork). Żółte kartki: Wojtkowski, Lelek – Demianiuk, Milašius, Danielewicz. Widzów 2100.