
Potwierdziły się prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który już w czwartek wydał ostrzeżenia I i II stopnia dla całego Podkarpacia przed intensywnymi opadami śniegu. W naszym regionie mocno sypie od piątkowego poranka i tak ma być przez cały weekend.
Ostrzeżeniem II stopnia zostały objęte powiaty: bieszczadzki, jasielski, miasto Krosno, krośnieński, leski i sanocki. Obowiązuje ono od godz. 05:00 dnia 21.11.2025 do godz. 20:00 dnia 22.11.2025. Prognozowane są opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 25 cm do 35 cm, w górach od 35 cm do 50 cm.
Najbardziej intensywne opady wystąpią w piątek (20.11).

Ostrzeżeniem I stopnia zostały objęta powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, niżański, ropczycko-sędziszowski, stalowowolski, miasto Tarnobrzeg i tarnobrzeski. Obowiązuje ono od godz. 05:00 dnia 21.11.2025 do godz. 20:00 dnia 21.11.2025. W tym przypadku prognozowane są opady śniegu, przejściowo o natężeniu umiarkowanym, powodujące przyrost
pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm.
Ostrzeżeniem I stopnia zostały objęte także powiaty: brzozowski, jarosławski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, przemyski, Przemyśl, przeworski, rzeszowski, miasto Rzeszów i strzyżowski. Obowiązuje od godz. 07:00 dnia 21.11.2025 do godz. 15:00 dnia 22.11.2025. Prognozowane są opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 20 cm do 30 cm. Najbardziej intensywne opady wystąpią w piątek (20.11).




