REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Sztuczna inteligencja wrogiem dla szkół? W Rzeszowie odbędzie się konferencja

Obrazek nauczyciela wygenerowany przez AI.
Jak sztuczna inteligencja może pomóc nauczycielom? Bedzie się można dowiedzieć na organizowanej w Rzeszowie konferencji. (Fot. pixabay)

Nauczyciele będą w Rzeszowie dyskutować o tym, że sztuczna inteligencja staje się istotnym elementem edukacji. Konferencja odbędzie się 8 grudnia.

PATRONAT SUPER NOWOŚCI

Jak sztuczna inteligencja może pomóc nauczycielom? Mogą m.in. korzystać z inteligentnych systemów, analizujących wyniki uczniów przy dostosowywaniu programu nauczania. Dzięki temu mogą oszczędzić czas.

Co od uczniów, wiedza o tym, jak wykorzystywać sztuczną inteligencję do rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji, staje się powoli ważnym elementem edukacji.

Istnieje obawa, że sztuczna inteligencja może prowadzić do wykorzystywania danych uczniów. Zagrożeniem jest również uzależnienie się od technologii, co może wpłynąć na umiejętność krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów. A obecność błędów i uprzedzeń w algorytmach sztucznej inteligencji może prowadzić do niesprawiedliwości i nierówności w systemie edukacji. 

Co więcej, AI stwarza obawy związane z prywatnością danych, cyberbezpieczeństwem, a także potencjalnymi skutkami automatyzacji na rynku pracy.

Konferencja w Rzeszowie z ekspertami od AI

Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych zaprasza na konferencję pt. „Sztuczna Inteligencja – zagrożeniem czy szansą dla współczesnej szkoły”. Odbędzie się 8 grudnia w Rzeszowie (Hotel Alabaster, ul. Stafieja 8).

–  Będzie to doskonała okazja do spotkania ekspertów i nauczycieli, wymiany doświadczeń i rozmowy na temat roli sztucznej inteligencji w dzisiejszym świecie i współczesnej szkole. Dzięki tej inicjatywie będziemy mogli jeszcze lepiej zrozumieć i wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji – zachęcają organizatorzy.

Prelegentami będą:

  • dr Barbara Sieńko – Dlaczego sztuczna inteligencja powinna znaleźć się w edukacji?,
  • dr Leszek Mellibruda – Wpływ internetu na ludzkie myślenie. Czy „mózg online” zmieni nasze poznanie?,
  • mgr Jolanta Kałużna – Zarządzanie emocjami dzieci i młodzieży w dobie komputerów i sztucznej inteligencji,
  • i mgr Daniel Dziewit – Wpływ sztucznej inteligencji na psychikę młodzieży i wyniki w nauce.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin