Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Szukał grzybów, a znalazł niewybuchy 

Pociski znalezione w lesie na Podkarpaciu
W lesie w Pawłowej grzybiarz znalazł 11 pocisków z II wojny światowej. (Fot. archiwum policji)

W miejscowości Pawłowa k. Przeworska w lesie leżało aż 11 pocisków przeciwlotniczych. Oczywiście, jak to najczęściej się zdarza, pochodzą one z czasów II wojny światowej.

Policjanci zabezpieczyli miejsce znaleziska i o niewybuchach powiadomili saperów z 21. Batalionu Rozminowania w Rzeszowie. O tym nietypowym znalezisku przeworską komendę policji poinformował mężczyzna, który szukał grzybów w kompleksie leśnym w miejscowości Pawłowa.

Policyjny pirotechnik ustalił, że to prawdopodobnie pociski przeciwlotnicze pochodzące z czasów II wojny.

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. Nie należy dotykać znaleziska i nie przenosić tych przedmiotów. W miarę możliwości trzeba oznaczyć miejsce, w którym znajdują się niewybuchy i nie dopuszczać innych osób, żeby nie narazić ich na niebezpieczeństwo. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin