REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Ulica Grunwaldzka zazielenia się. Koniec prac jeszcze w lipcu?

Graby w poniedziałek dotarły do Rzeszowa. (Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszów)

We wtorek rozpocznie się nasadzenia drzew na jednym z głównych rzeszowskich deptaków – ul. Grunwaldzkiej. Aby rośliny były w jak najlepszej kondycji zamontowane zostały systemy nawadniania i napowietrzania.

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej jest jednym z największych zadań, które są obecnie realizowane w centrum Rzeszowa. Zakres zaplanowanych prac był bardzo duży. Największą i najdroższą częścią tego zadania była zakończona już przebudowa starych instalacji podziemnych. Przebudowane i wyremontowane zostały m.in. kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieci wodociągowa i gazowa, oświetlenie uliczne. Częścią tej inwestycji była m.in. także przebudowa placu przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz ułożenie nowej nawierzchni z kamiennej kostki i granitowych płyt. Te prace też dobiegają już końca.

Jednym z ostatnich elementów prac na Grunwaldzkiej jest posadzenie wysokich drzew. Graby w poniedziałek dotarły do Rzeszowa. We wtorek rozpocznie się ich sadzenie. Aby rośliny były w jak najlepszej kondycji zamontowane zostały systemy nawadniania i napowietrzania.

Pierwotnie przebudowa ul. Grunwaldzkiej miała się zakończyć w drugiej połowie września. Prace są prowadzone jednak tak sprawnie, że inwestycja swój finał będzie miała pod koniec lipca.

Aby rośliny były w jak najlepszej kondycji zamontowane zostały systemy nawadniania i napowietrzania (Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszów)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin