Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 kwietnia 2024

Uważaj na dzika. W okolicach Tarnobrzega wbiegł pod koła fiata

Dzik w lesie
Dzik wyskoczył nagle z przydrożnego rowu. (Fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

Nie od dziś wiadomo, że spotkanie dzika może nie skończyć się dobrze. Przekonał się o tym 76-letni kierowca fiata punto, który późnym wieczorem, zaliczył kolizję z dzikim zwierzęciem.

Dzik pod koła samochodu wybiegł nagle z przydrożnego rowu. Wpadł pod koła fiata punto, którym kierował 76-letni kierowca. Nie zdążył wyhamować i doszło do uderzenia. Wszystko wydarzyło się w sobotę ok. 21 na drodze wojewódzkiej nr 871, prowadzącej ze Stalowej Woli do Tarnobrzega.

– Na szczęście kierującemu oraz podróżującej z nim pasażerce nic się nie stało. Zwierzę, uciekło w pobliskie zarośla – informują tarnobrzescy policjanci. 76-latek był trzeźwy.

W związku z tym wydarzeniem policjanci apelują do kierowców o ostrożność i zmniejszenie prędkości w rejonach leśnych, nieużytków rolnych oraz pól, gdzie prawdopodobieństwo nagłego pojawienia się zwierzyny jest bardzo duże.

Jak się zachować, jeśli potrącimy dzikie zwierzę?

– Zjedźmy na pobocze, włączmy światła awaryjne i w ustawmy trójkąt ostrzegawczy. Następnie wezwijmy Policję dzwoniąc na numer 112. Pod żadnym pozorem nie wolno zbliżać się do zwierzęcia. Zranione zwierzę może być agresywne i nas zaatakować – radzą policjanci.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin