REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

W ten weekend „Wyścig Górski Prządki”. Będą utrudnienia w ruchu i objazdy

Trasa tego wyścigu będzie miała 4540 metrów. (Fot. Agnieszka Wołkowicz Agencja UMA/GSM 21. Wyścig Górski Prządki)

Blisko 80 kierowców z Polski, Czech, Austrii, Włoch, Francji i Finlandii weźmie udział w 21. Wyścigu Górskim Prządki. Zostanie on zorganizowany w dniach od 24 do 26 maja w Korczynie koło Krosna. Kierowców czekają utrudnienia w ruchu i objazdy.

Wyścig Górski Prządki organizuje Automobilklub Małopolski Krosno, a zawody po raz kolejny znalazły się na prestiżowej liście wyścigów FIA IHC (Międzynarodowy Puchar FIA w Wyścigach Górskich), będą drugą rundą cyklu.

Na zlokalizowanym na Rynku w Korczynie starcie pojawią się także kierowcy klasyfikowani w innych międzynarodowych seriach: FIA CEZ (Mistrzostwa FIA Strefy Europy Centralnej), FIA CEZ HIST (Mistrzostwa  FIA Strefy Europy Centralnej Aut Historycznych) i MMSR PAV – Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji  w Wyścigach Górskich. Wyścig Górski Prządki to także 3. i 4 Runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. 

Pojadą najszybsi kierowcy 

W zawodach samochodowych w Korczynie nie zabraknie najszybszych kierowców sezonu 2023 FIA IHC: Sebastiena Petita (FRA, Osella PA 30) i Dana Michla (CZE, Lotus Elise).

W piątek w godz. 9.30 – 18.30 będzie przeprowadzony odbiór administracyjny i badanie kontrolne, w sobotę od godz. 9.30 pierwszy podjazd treningowy, a ok. 45 minut po ostatnim  podjeździe treningowym (o godz. 16), odbędzie się ceremonia wręczenia nagród za 3. Rundę GSMP i 4. Rundę MMSR (budynek OSP Korczyna ul. Szczepanika 2). 

W niedzielę o godz. 9.00 – pierwszy podjazd treningowy, drugi pojazd o godz. 11, o godz. 13 – pierwszy podjazd wyścigowy dla wszystkich klasyfikacji, a o godz. 15 – drugi podjazd dla wszystkich klasyfikacji. Ok. 45 minut po ostatnim podjeździe zaplanowano ceremonię wręczenia nagród,  również w siedzibie OSP Korczyna. 

Trasa tego wyścigu będzie miała 4540 metrów. Ostatnio była o 720 metrów krótsza ze względów bezpieczeństwa. 

Utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją  samochodowego 21. Wyścigu Górskiego Prządki, Automobilklub Małopolski Krosno, organizator zawodów informuje o zamknięciu ruchu na drodze wojewódzkiej 991 pomiędzy miejscowościami Korczyna i Węglówka.  Ten odcinek drogi zamknięty będzie 25 i 26 maja w godzinach od 7 do 20. 

Fot. wyscigprzadki.pl

PROPONOWANE OBJAZDY

Objazd z Krosna w kierunku Rzeszowa

Początek objazdu w Krośnie  – skrzyżowanie  ul. Korczyńskiej  z ul. Stapińskiego i dalej: 

– ul. Stapińskiego, Wisze i Żeromskiego 

– droga powiatowa nr 1967R do Krościenka Wyżnego 

– droga powiatowa nr 1973 do Iskrzyni do skrzyżowania z drogą krajową nr 19

– droga krajowa nr 19 do Rzeszowa

Do ruchu lokalnego dopuszcza się objazd z Korczyny drogą powiatową nr 1965R lub 1966R przez Kombornię do skrzyżowania z drogą krajową nr 19 

Objazd z Lutczy w kierunku Krosna 

Początek objazdu w miejscowości Lutcza – skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 989 z drogą wojewódzką nr 991 i dalej:

– drogą wojewódzką nr 989 przez Żyznów i Godową do obwodnicy Strzyżowa 

– drogą wojewódzką nr 988 (obwodnicą Strzyżowa) ze Strzyżowa  do Twierdzy, przez Wiśniową i Frysztak 

– drogą wojewódzką nr 990 z Twierdzy przez Wojaszówkę  do Krosna 

Od piątku, 24 maja, do niedzieli 26 maja, nastąpią także zmiany w organizacji ruchu w centrum Korczowej, gdzie zlokalizowane będą park serwisowy oraz strefa startu wyścigu.  

Fot. wyscigprzadki.pl

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin